anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot veni cu salariul la Orange Money?

Ascary
Campion certificat
As vrea să-mi mut salariul de la banca actuala unde-i este virat în cont la Orange Money că sa nu mai fac transfer ulterior intre cele doua conturi. Se poate așa ceva?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Da, este posibil, angajatul poate oferi angajatorului contul IBAN asociat cardului și va primi salariul direct in Orange Money.

Vizualizare soluţie în postul original

30 Răspunsuri 30

Miha_Z
#StarMember
Nu merge, pentru ca Orange Money este doar o aplicatie si alimentarea contului se realizeaza prin intermediul unui alt card bancar care trebuie salvat in aplicatie.

Razvan
#StarMember
Și eu m-aș fi băgat la Orange Money, dacă se poate vira salariul direct la ei.

Vio73
#StarMember
Sincer, și eu aș fi venit, dacă ni se dădeau și rate fără dobândă și alte genuri de credite.

Laura_cio
Senior
Nu, nu este un cont de salariu. Îl transferi din contul băncii la care îl ai acum.

Ascary
Campion certificat
Mulțumesc pentru răspunsuri.

Vio73
#StarMember
Cu plăcere!

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Da, este posibil, angajatul poate oferi angajatorului contul IBAN asociat cardului și va primi salariul direct in Orange Money.

Miha_Z
#StarMember
Super, multumim MihaelaC pentru raspuns. Un argument bun pentru a folosi si eu Orange Money, ca asa as evita transferul intre 2 carduri si luna de luna ar fi alimentat "corespunzator". Numai ca nu stiu daca firma imi va permite transferul salariului ca ei au contract cu BRD-ul.

Romeo_
Senior certificat
Poti incerca, Mihaela, sa vezi ce spun cei de la firma ... chiar daca s-ar putea sa ai dreptate ,pt un angajat nu prea se “deranjeaza” ei sa faca asemenea mutari.

Miha_Z
#StarMember
Romeo lucrez la o multinationala care are contract cu BRD. Acum am vazut ca au pus si variantele BCR si parca ING ca am avea anumite beneficii la credite, comisioane... Nu stiu cat de rentabil ar fi sa selectez virarea in Orange Money, ca eu vreau si sa scot bani. Si parca am vazut ca se percepe comision.

Amelie
Explorator
Nu se percepe niciun comision dacă scoți banii de pe cardul Orange, indiferent de bancomatul folosit. Testat și verificat. Poți folosi nu numai bancomate de la BCR, BRD, BT. Eu am testat inclusiv la bănci mai puțin importante, gen:Piraeus, Idea Bank, etc. Nu mi s-a perceput comision, deși specifica acest lucru înainte să scot banii de pe card printr-un mesaj pe ecranul bancomatului. Acesta doar detectează că ai card străin de banca respectivă și îți trimit astfel de mesaje de avertizare. În realitate, NU se percepe comision de retragere!

Ascary
Campion certificat
Mulțumim Ameliei pentru informație,verificată de tine.

Vio73
#StarMember
E tare! Mulțumesc și eu de info.

Miha_Z
#StarMember
Multumesc Amelie. Pe zi ce trece, devin tot mai interesata de acest serviciu. Cred ca pana la urma i-l voi folosi si eu, ca vad doar reactii pozitive.