anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot deschide un cont Orange Money dacă nu dețin cetățenia română?

ddonty
Începător
Buna ziua tuturor.
Am o întrebare. Pot să deschid contul Orange Money, dacă nu dețin nici cetățenia română, nici permis de ședere? Pur și simplu aștept răspunsul de la CNA referitor la redobândirea cetățeniei, sunt cetățean al R.M. Mulțumesc anticipat
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Salut @ddonty, iti poti deschide un cont Orange Money odata ce detii un Prepay doar ca nu-ti poti face contul online ci trebuie sa mergi intr-un Orangeshop. Sa ai asupra ta actul de identitate,pasaportul in cazul tau. Succes.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Jay
Campion certificat
AI abonament la Orange?

Vio73
#StarMember
Cred că odată ce ai scris aici, ai cont My Orange. Restul, trebuie întrebat la ei.

Jay
Campion certificat
Pentru Orange Money trebuie sa ai abonament.. nu prepay..

Vio73
#StarMember
E clar. Dar tot cei de la Orange trebuie să-i răspundă.

Razvan
#StarMember
Nu cred că poți deschide. Fiindcă nu ai cetățenie română, nu poți face nici abonament Orange, în consecință răspunsul este nu.

Ascary
Campion certificat
Salut @ddonty, iti poti deschide un cont Orange Money odata ce detii un Prepay doar ca nu-ti poti face contul online ci trebuie sa mergi intr-un Orangeshop. Sa ai asupra ta actul de identitate,pasaportul in cazul tau. Succes.

FaraUnID
Campion certificat
Extras din Termeni si Conditii OrangebMoney Pentru a putea deschide un Cont de plati, Clientul trebuie sa indeplineasca, in mod cumulativ, urmatoarele conditii: - sa aiba dreptul de a utiliza un numar de telefon Orange Romania si cartela SIM aferenta acestuia, indiferent daca pe el sunt furnizate servicii de abonament sau servicii preplatite; - sa detina un terminal functional (telefon mobil, tableta etc.); - sa aiba peste 18 ani; - sa indeplineasca orice alte conditii de eligibilitate mentionate in materialele informative puse la dispozitie de Orange Money in acest sens;

Jay
Campion certificat
Asa este.. am ramas cu stirile in urma.. Poti si daca esti utilizator prepay.. :) Doar ca momentan, e mai greu cu mersul in shop-uri..

FaraUnID
Campion certificat
@Razvan Cetatenii straini care lucreaza in Romania cum crezi ca incaseaza salariu? Romanii plecati la munca in afara si care nu detin cetatienie cum crezi ca incaseaza salariul si cum au reusit sa-si faca abonemante la telefonia mobila, internet, tv din tarile respective? Raspuns: Pe baza pasaportului si al actului de identitate.

ddonty
Începător
Știu că acum e greu, asta e pe urmă, cred că numărul PrePay o sa deschid fara obstacole, corect am înțeles că după ce dețin număr PrePay odată pot să deschid imediat și contul Orange Money fara dovedire domiciliului stabilit sau temporar în România?

Ascary
Campion certificat
Exact ddonty. Odata ce ai activat prepay-ul poti face si contul Orange Money,in acelasi timp,ca sa nu faci doua drumuri.Nu conteaza ce domiciliu scrie pe pasaport.

teacher_
#StarMember
Salut! Îți atașez un screen shot cu prima pagina a cererii de înregistrare, in care se poate vedea că este solicitată și țara. Implicit, poți să îți faci Orange Money doar cu pașaport.