anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Orange Money] acces de pe PC?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Hello,

Orange Money este o aplicatie cu continut dinamic, din ce pot eu sa-mi dau seama. Pare sa fie web-app. Corect? Daca da, inseamna ca, in spate, acceseaza un URL. Se poate sa avem si noi acel URL pentru acces usor dintr-un browser de PC (sau orice browser pana la urma)?

Nu conteaza ca interfata nu e (inca) optimizata pentru un ecran mare. Ma intereseaza doar sa pot sa am acces usor, de pe laptop, la optiunile respective, si eventual sa pot scrie usor in chat, de pe o tastatura de calculator. Ma enerveaza enorm sa scriu de pe telefon.

Asta pana se implementeaza (daca se va implementa vreodata asa ceva) o interfata dedicata pentru PC, cum e cea de My Orange.
Client Orange
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Ca de obicei @arsradu, îți mulțumim mult pentru sugestii. Într-adevăr, în acest moment avem doar aplicația nativă, nu web-app și nu poate fi acesată de pe desktop/ laptop. Am transmis colegilor de la Orange Money întrebarea ta și aceștia ne-au spus că analizează continuu tendințele din piață și cu siguranță Comunitatea Orange va fi primul loc unde vom anunța utilizatorii dacă vom lansa o astfel de facilitate.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Pololică
#StarMember
Dacă tot se fac diverse modificări aplicației, ar fi utila și o interfață web.

Vio73
#StarMember
Salutare! Și eu cred că ar fi utilă o astfel de aplicație. Foarte bună ideea, Radu!

Razvan
#StarMember
Și eu sunt pro acces de pe web. Mulțumesc de idee Radu.

DanielaH
Moderator
Ca de obicei @arsradu, îți mulțumim mult pentru sugestii. Într-adevăr, în acest moment avem doar aplicația nativă, nu web-app și nu poate fi acesată de pe desktop/ laptop. Am transmis colegilor de la Orange Money întrebarea ta și aceștia ne-au spus că analizează continuu tendințele din piață și cu siguranță Comunitatea Orange va fi primul loc unde vom anunța utilizatorii dacă vom lansa o astfel de facilitate.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Aha, ok. Acum am inteles de ce nu merge in browser. Mersi frumos de raspuns (+ intrebat mai departe). :) In cazul asta...poate o aplicatie de PC (Windows/Mac poate si Linux, de ce nu)...? Cu atat mai mult cu cat, cel putin pe Mac, cred ca se poate creea un build nativ de MacOS destul de usor? Ar fi super folositor, dupa parerea mea.
Client Orange

ucluj
Începător

Ramane aceeasi doleanta specifica de acces aplicatie web. Eu de exemplu pe un Redmi Note ma chinui de inebunesc...si nu as schimba terminalul mobil doar din aceasta cauza...Multumesc

 

Ce probleme iti face aplicatia? Am Huawei fara GMS si aplicatia o am instalata prin ShareIt (ma rog, instalat pe un telefon cu Google si apoi transferata [aplicatia] pe Huawei). Evident, zice ca este necesar Google, dar este perfect functionala.