anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce faci daca uiți codul PIN al aplicației Orange Money?

Ascary
Campion certificat
Ieri am vrut sa deschid aplicația Orange Money. Metoda de securitate al aplicației este setată de mine la amprenta. Surprins am fost sa vad că metoda prin amprenta nu mergea iar aplicația îmi cerea codul PIN. Am introdus PIN-ul pe care mi-l aminteam eu (nu-l mai folosisem de mult) și după două încercări eșuate am fost atenționat că mai am o incercare după care se va bloca aplicația.
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Soluția cea mai simpla pe care am apliact-o ieri (recomandata și de aplicația Orange Money) a fost să sun la 300, apoi după ce am ales ramura Orange Money apăsând tasta 4 am fost transferat la un consultant dedicat Orange Money unde o domnișoară amabila, după verificarea contului, data nașterii, sold și suma ultima plata (aproximativ), mi-a resetat PIN-ul, astfel că, după ce am redeschis aplicația, primul status a fost introducerea unui nou PIN. Simplu,am rezolvat in 3 minute. 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

DanielaH
Moderator
Ascary, ai încercat să aplici soluția de aici: https://comunitate.orange.ro/questions/1977925-pin-accesare-serviciul-orange-money?

Vrajitoarea
Cunoscător
Soliciti un nou cod PIN al cardului din aplicația Orange Money, secțiunea "Cardurile mele" sau apelând Serviciul Clienți la 300.

eda2k
Cunoscător
Salut, Din câte înțeleg, e vorba de PIN-ul aplicației - cel mai sigur sună la *111. Succes !

Hallow_87
Junior entuziast
Eu ma gandesc ca orice aplicatie iti cere o adresa de mail la inregistrare.Solutia ar putea fi resetarea parolei pe care o primesti prin mail

Ascary
Campion certificat
Soluția cea mai simpla pe care am apliact-o ieri (recomandata și de aplicația Orange Money) a fost să sun la 300, apoi după ce am ales ramura Orange Money apăsând tasta 4 am fost transferat la un consultant dedicat Orange Money unde o domnișoară amabila, după verificarea contului, data nașterii, sold și suma ultima plata (aproximativ), mi-a resetat PIN-ul, astfel că, după ce am redeschis aplicația, primul status a fost introducerea unui nou PIN. Simplu,am rezolvat in 3 minute. 🙂