anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ca sa am un cont la orange money trebuie sa am si un cont bancar atasat?

RaduG2
Începător
 
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cred că nu este neapărat nevoie, dar totuși  acel card Orange Money, fie că este de credit sau de debit, trebuie alimentat de undeva. Teoretic, acest lucru se poate face și la un magazin Orange, dar practic, este mai greu. În concluzie, nu este neapărat nevoie, dar fiecare știe cel mai bine ce nevoi are. Dacă nu ai alt card, pe care să-l asociezi cu acesta, nu este neapărat nevoie. Orange Money, fie că este doar card virtual sau fizic, are un cont atașat.

Totuși, să folosești toate oportunitățile, trebuie să ai un cont bancar la o altă bancă. Ai detalii și pe aici:

https://www.orange.ro/help/cum-alimentez-contul-orange-money-i-ct-dureaz-transferul-8048

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cred că nu este neapărat nevoie, dar totuși  acel card Orange Money, fie că este de credit sau de debit, trebuie alimentat de undeva. Teoretic, acest lucru se poate face și la un magazin Orange, dar practic, este mai greu. În concluzie, nu este neapărat nevoie, dar fiecare știe cel mai bine ce nevoi are. Dacă nu ai alt card, pe care să-l asociezi cu acesta, nu este neapărat nevoie. Orange Money, fie că este doar card virtual sau fizic, are un cont atașat.

Totuși, să folosești toate oportunitățile, trebuie să ai un cont bancar la o altă bancă. Ai detalii și pe aici:

https://www.orange.ro/help/cum-alimentez-contul-orange-money-i-ct-dureaz-transferul-8048

Baftă!

Pololică
#StarMember

Salut,

Nu este nevoie de un cont bancar, dar iti va fi foarte util "celalalt cont bancar" deoarece vei fi obligat sa mergi intr-un magazin Orange sa faci depunere de fiecare data cand vei dori sa-l folosesti. Si crede-ma, cand iti arde buza si un magazin Orange este la o distanta apreciabila, s-ar putea sa te ajute optiunile fara numerar de alimentare.

Evident, poti folosi contul Orange Money pentru diverse incasari (salariu sau orice alt tip de incasare) si atunci, nu mai trebuie sa faci nimic, doar sa cheltui.

PS: eu folosesc Orange Money pentru Netflix si unele cumparaturi online. In rest, il tin gol (din motive de phishing si sa nu raman fara bani cand imi este lumea mai draga).