anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Autentificare Orange Money in roaming

Yoha
Junior entuziast
Cum ma autentific in Orange Money din afara țării dacă nu am roaming sa primesc codurile de autentificare prin sms?
Aplicația Orange Money se dezactivează destul de frecvent, mai ales după ce își face un update . Acum m-a prins in afara țării și nu o pot activa. Cică sa te bazezi pe ea.
2 Răspunsuri 2

teacher_
#StarMember
Salut! In primul rand, va trebui sa activezi serviciul roaming. Pentru asta, ai detalii in link https://www.orange.ro/help/cum-activez-serviciul-roaming-dac-nu-sunt-n-ar-7668 Nu uita sa activezi serviciul roaming și din setările telefonului. Apoi poți încerca să te autentifici in aplicația Orange Money. Dacă nu poti, apelează serviciul clienți. În roaming, Serviciului Clienți poate fi apelat la numărul +40374 300 300

Yoha
Junior entuziast
Nu vreau sa activez roaming-ul pentru ca asta îmi va genera costuri suplimentare aflându-ma intr-o țara in afara SEE. Ar fi trebuit sa nu se dezactiveze aplicația. Am Revolut de când a apărut și niciodată nu s-a dezactivat. Eu doar vreau sa dau șansa aplicației românești. Poate o activare cu email era ok