anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Alimentare card Orange Money la sucursale

DanEugen72
Junior entuziast

 Se poate alimenta , acum după migrare cardul OM de la sucursalele Alpha Bank, evident fără vreun comision ? Am văzut ca încă se poate din Shop sau magazine partener, ceeea ce mi se pare firesc. Logic ar fi să se poate și de la Alpha Bank.

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut din nou!

Acest transfer către Alpha Bank nu implică nicio modificare a produselor, serviciilor și condițiilor comerciale actuale. Deci cardul Orange Money nu se poate alimenta de la sucursalele Alpha Bank.

Costurile pentru detinerea unui cont/ debit card/ credit card Orange Money sunt 0. Nu sunt taxe de administrare sau comisioane.

Vizualizare soluţie în postul original

24 Răspunsuri 24

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Nu cred ca se poate. Din cate am inteles, serviciile Orange Money raman neschimbate. Cu bune si cu rele. Deci, ceea ce puteai face pana acum, vei putea face si de acum incolo. Ceea ce nu se putea face pana acum, nu se va putea face nici de acum incolo.

Dar cel mai bine da un telefon la 300, ramura 2 si intreaba un consultant Orange Money. 

Client Orange

Da, în cele din urmă o să sun și la 300, dar mai aștept niște păreri de pe la colegii din comunitate.

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Daca sunai puteai afla mai multe informații și puteai să ajuți și alți membri ai comunității.

In comunitate mai trebuie sa și contribui nu doar sa fii ajutat.

O zi frumoasa.

Nu neapărat trebuie să și contribuie. Poate nu știe cu ce să ajute sau nu are informații de ajutor. 

Oricum, prin întrebarea pusă, va ajuta pe alții care caută răspuns la probleme similare. 

Anonim
Neaplicabil

Daca nu știe să sune la 300 și apoi să ofere informațiile comunității atunci... 

Nu trebuie sa fim comozi trebuie să obținem informațiile atât pe cai oficiale cât și neoficiale.

A întrebat combinarea. Ce e rău în asta? A primit informații care să-l ajute. Și nu doar el va benefica de răspuns, ci și alții. Crezi că astfel de topice se șterg? Mai gândește-te. Noi, cei din comunitate, nu le știm pe toate, dar mai aflăm informații de la astfel de colegi care nu știu cum e mai simplu de aflat. 

Mi se pare un comentariu răutăcios. 
Omul a deschis un topic, a adresat o întrebare a cărui răspuns va ajuta și alți membri pe viitor. Este o formă de contribuție. 

Anonim
Neaplicabil

Daca citești a primit și un răspuns să sune la 300.

Este greu să suni și să ceri informații?

Informații pe care le poate folosi ulterior pentru a ajuta alți membri.

Se vede ca ești nou pe aici…. Rostul acestei Comunități, printre multe altele, este tocmai de reduce numărul de apeluri la 300. 
Te-ai luat de om de parcă te-a trezit în toiul nopții să îți ceară un chibrit. 

Anonim
Neaplicabil

Este total invers daca o persoana suna la 300 și primește un răspuns.

Răspunsul este împărtășit comunității și alți membri nu vor mai suna la 300 pentru că au răspunsul oficial.

Același lucru se va întâmpla și dacă cineva îi dă un răspuns pertinent aici. 

Anonim
Neaplicabil

Răspunsul ar fi venit mai rapid și probabil topicul ar fi fost închis sau cel puțin o metoda de verificare eliminată.

Putea găsi soluția problemei într-un timp scurt răspunsul meu nefiind răutăcios ci doar un sfat pentru a face comunitatea mai eficienta.

 

Da, e un punct de vedere. Dar te-ai gândit ca poate cel care a pus întrebarea e client Prepay și poate luna asta a mai sunat de vreo două ori la 300 și nu ar vrea să fie taxat suplimentar pt o întrebare pe care o poate adresa Comunității ? Dacă făceai puțina muncă de cercetare, vedeai ca acu ceva vreme a mai pus o întrebare legată de abonamente, deci poate se gândea să migreze de la Prepay la abonament, împreună cu familia.  Cine a comod acum ?! 
Iar dacă voiai sa câștigi o steluță și glorie eternă din partea noastră, sunai fuga la 300, aflai răspunsul la întrebare, închideai topicul, te făceai și cu un răspuns acceptat ca soluție și noi toți eram în standing ovation. 

Anonim
Neaplicabil

De ce nu îl lași pe @DanEugen72 să răspundă.

Răspunsul meu a fost pentru el .

Pari cam supărat.