anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Cum as putea obtine un credit my reserve?

Neaplicabil
Cum as putea obtine un credit my reserve?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Conditiile de eligibilitate pentru acest credit sunt urmatoarele : clienți persoane fizice cu rezidență fiscală în România, cu vârsta de peste 20 ani, venit net lunar de minimum 1.000 lei și cu vechime minimă de 3 luni raportată la ANAF, la actualul loc de muncă.

Mai multe informatii gasesti aici: https://www.orange.ro/money/my-reserve/

 

Update 01.09.2021: Din data de 1 septembrie 2021 My Reserve nu mai face parte din oferta Orange Money. Acest serviciu a fost înlocuit de cardul de credit, care include mai multe beneficii. Pentru clienții existenți My Reserve nu se schimbă nimic, ei vor continua cu acest serviciu.

Vizualizare soluţie în postul original

19 Răspunsuri 19

Miha_Z
#StarMember

Conditiile de eligibilitate pentru acest credit sunt urmatoarele : clienți persoane fizice cu rezidență fiscală în România, cu vârsta de peste 20 ani, venit net lunar de minimum 1.000 lei și cu vechime minimă de 3 luni raportată la ANAF, la actualul loc de muncă.

Mai multe informatii gasesti aici: https://www.orange.ro/money/my-reserve/

 

Update 01.09.2021: Din data de 1 septembrie 2021 My Reserve nu mai face parte din oferta Orange Money. Acest serviciu a fost înlocuit de cardul de credit, care include mai multe beneficii. Pentru clienții existenți My Reserve nu se schimbă nimic, ei vor continua cu acest serviciu.

Jay
Campion certificat
Găsești și alte subiecte în comunitate despre acest credit.. găsesti în link mai multe informații.. https://comunitate.orange.ro/questions/2064874-creditul-my-reserve-conditionat-cont-orange-money

Ascary
Campion certificat
Salut Bogdy si bine ai venit pe comunitate. In linkul de mai jos gasesti raspunsul la intrebarea ta. Vezi ca mai sunt si alte topicuri deschise,trebuie doar sa pui in bara de cautare a comunitatii " ,my reserve"

Razvan
#StarMember
@mihaz, venit lunar de minim 400 de lei și suma maximă creditată este de 4500 lei.

Jay
Campion certificat
@Razvan, întâmplarea face ca am postat toți 3 în același timp, dar, după ce am vazut si răspunsul ei, am vrut s-o contrazic.. însă, mi s-a părut ca e copiat de undeva răspunsul și am intrat pe link.. asa scrie acolo.. 4500 Si mie mi s-a părut ciudat.. ca la salariu net de 4500, de ce as avea nevoie de credit de 4500??? Sa fie totuși o greșeală pe site, ca si eu știam de 400 lei?!.. https://www.orange.ro/help/ce-condiii-trebuie-s-ndeplinesc-pentru-a-aplica-10528

FaraUnID
Campion certificat
@Bogdy22 Recomandat ar fi sa verifici si sa compari dobanzile practicare de Orange IFN cu dobanzile practicate de bancile comerciale de la noi. Anallizeaza informatiile si dupa aceea ia o decizie de contractare a creditului.

Razvan
#StarMember
Pe site scrie maxim 4500 de lei, suma creditată. De 400 de lei/lună, știu că a mai postat DanielaH. @jay, la așa venit nu prea mai ai nevoie de credit, decât dacă vrei o vacanță în Haiti și vrei să completezi costurile finale. L. E. acum am văzut poza postată de tine.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut tuturor! Vom verifica informația de pe site referitor la venitul minim necesar și revenim cu un răspuns.

Miha_Z
#StarMember
@Razvan asta este informatia preluata dupa site-ul lor. https://www.orange.ro/help/ce-condiii-trebuie-s-ndeplinesc-pentru-a-aplica-10528 Si mie mi s-a parut exagerata suma, dar nu puteam eu sa-i contrazic. :))

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut! Informațiile de pe site sunt corecte, deci răspunsul dat de Miha Z este ok. Condițiile de eligibilitate sunt: clienți persoane fizice cu rezidență fiscală în România, cu vârsta de peste 24 ani, venit net lunar de minimum 4.500 lei și cu vechime minimă de 12 luni raportată la ANAF, la actualul loc de muncă. Iar referitor la sumele oferite, unde cred că s-a făcut confuzia, se pot împrumuta minimum 400 de lei și maximum 4.500 lei.

Jay
Campion certificat
Probabil s-au schimhat condițiile la un moment dat, pentru ca era minim 400 și minim 1 lună raportata la anaf la actualul loc de munca... Nu 4500 cu 12 luni..

Miha_Z
#StarMember
Este exagerata suma. Daca as avea salariul net de 4500 de ce as mai face credit? Si de ce la Orange cand se pot obtine alte credite mai avantajoase? Unde e logica sa iau un credit de 400, sau un credit cat salariul? Ar fi clientul atat de constrans de situatie si n-ar mai putea astepta inca o luna pana ia salariu?

Razvan
#StarMember
La 4500 lei, cu siguranță nu aș mai apela la un astfel de credit. Este posibil să fi luat deja multe țepe sau să fie precauți cu criza economică care urmează și să nu mai acorde multe astfel de credite. Practic de la ei poți lua maxim un salariu.

Jay
Campion certificat
Cam asa ceva.. cu condiția sa ai acel salariu.. chiar și înainte de starea asta de urgenta, cred ca erau mulți care nu-l aveau.. Ca si concluzie, mulți n-ar putea sa aplice la my reserve dacă ar avea nevoie..