anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] 10% din valoarea facturii Orange, platita prin Orange Money

micaana
Începător
Buna! Am alimentat in luna iunie cu o valoare mai mare de 1800. Am platit din Orange Money factura Orange si inca doua facturi pentru alti furnizori. In iulie alimentarea a fost tot mai mare de 500. Am platit doua facturi. Urmeaza cea de Orange. Cand ar trebui sa primesc cei 10%? Dar punctele? Pentru iunie? Pentru iulie? Nu vad beneficiile primite?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Ana in afara alimentarii contului ar fi trebuit sa cumperi ceva si cu cardul (telefonul) din magazinele fizice sau online cu cardul. Nu se primeste SMS pentru acordarea punctelor OTY aferente cumparaturilor cu cardul Orange. Se primeste SMS pentru acordarea 10% inapoi din valoarea facturii Orange platita prin Orange Money.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Buna! Din ce povestesti tu, am impresia ca nu indeplinesti toate conditiile.. cred ca-ti lipsesc platile de la comercianti.. https://www.orange.ro/money/oferte/ Banii se primesc in primele 10 zile lucratoare dintr-o luna, pentru luna anterioara.. Gasesti toate informatiile in solutia de la topicul din acest link.. https://comunitate.orange.ro/questions/2360088-rezolvat-primit-contul-orange-money-10 "- limita maximă lunară a beneficiului este de 40 lei/ luna - beneficiul se calculează ca 10% din valoarea totală a plăților facturilor de abonamente Orange și a reîncărcărilor PrePay Orange efectuate din aplicația mobilă Orange Money - alimentarile în contul Orange Money se pot face prin orice metodă, inclusiv transfer - beneficiul se activează automat daca se indeplinesc simultan 2 condiții: se efectuează minimum 2 plăti cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) se alimentează contul Orange Money cu minimum 500 lei în luna respectivă"

micaana
Începător
Da. Pentru luna iunie, ar fi trebuit sa primesc in iulie, primele 10 zile. Nu? Pentru acordarea punctelor se trimite notificare SMS? Istoric puncte din contul My orange, nu evidentiaza acordarea bonusului in puncte aferent folosirii Orange Maney. Care conditie nu este indeplinita?

Jay
Campion certificat
Am scris si asta in primul raspuns.. lipsesc platile cu cardul Orange Money, la comercianti sau pe internet.. in mecanismul de eligibilitate scrie ca trebuie sa faci minim 2 plati cu cardul.. Daca intri pe linkul pe care l-am pus, vei gasi mai multe informatii.. acolo vei gasi inclusiv raspunsurile celor care au primit bonusul.. in primele 10 zile lucratoare, deci nu se numara zilele de weekend..

Razvan
#StarMember
Să plătești cele 2 facturi la ceilalți furnizori prin aplicația proprietară sau pe propriul site, nu prin Orange Money. Ți se alocă câte 1 Punct thank you la primele 50 tranzacții prin aplicația Orange Money sau card Orange Money. Vezi totalul puncte în My Orange, însă din păcate, istoricul punctelor nu se mai actualizează de câteva luni la Orange, doar manual, prin intervenția unui operator.

DanielaH
Moderator
@Razvan, cunoaștem această situație, este in atenția colegilor noștri de la IT si așteptăm rezolvarea ei cât mai rapid.

Vio73
#StarMember
Trebuie făcute încărcări de minim 500 lei lunar, cel puțin 2 plăti la comercianți sau online și plata facturii Orange prin Orange Money, sectiunea plăti servicii, în cursul unei luni. Cu punctele, văd că mai sunt mici încurcături, dar se rezolvă!

Ascary
Campion certificat
Ana in afara alimentarii contului ar fi trebuit sa cumperi ceva si cu cardul (telefonul) din magazinele fizice sau online cu cardul. Nu se primeste SMS pentru acordarea punctelor OTY aferente cumparaturilor cu cardul Orange. Se primeste SMS pentru acordarea 10% inapoi din valoarea facturii Orange platita prin Orange Money.