anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

ZTE F6605 in bridge (OROC)

simf
Începător

Salutare tuturor,

Cu toate ca am vazut cateva confirmari aici pe comunitate, eu nu am reusit ca OROC sa-mi seteze ont-ul ZTE F6605 in bridge. Nu stiu de la cine au primit ajutor cei care au reusit, eu n-am avut noroc. Am sunat la 300, am trimis mail la serviciul.clienti@orange.ro - toti mi-au spus acelasi lucru:nu se poate Zte F6605 in bridge. Singura posibilitate pt bridge - schimba la 1Gb si ont Huawei- de care nu am nevoie, am deja concurenta instalata.

Asa ca aviz amatorilor de fibra 2.5Gb - aveti toate sansele sa nu puteti face bridge cu ont-ul Orange.

Sunt binevenite oricare alte idei pentru a rezolva.

1 Soluţie acceptată‚

Salut, 

 

Confirmam faptul ca setarea ont-ului ZTE F6605R in modul bridge nu este posibilia pentru clientii Orange Romania Communications.

Solutia alternativa este inlocuirea cu ont HG8247H cu precizarea ca vei avea maxim 1 Gbps, asa cum ai fost informat.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

GeorgianaD
Moderator

Salut, @simf ,

Ne dorim să verificăm împreună cu colegii din departamentul tehnic situația descrisă. Pentru asta, te rugăm să ne trimiți datele tale de contact printr-un mesaj privat.

Salut, 

 

Confirmam faptul ca setarea ont-ului ZTE F6605R in modul bridge nu este posibilia pentru clientii Orange Romania Communications.

Solutia alternativa este inlocuirea cu ont HG8247H cu precizarea ca vei avea maxim 1 Gbps, asa cum ai fost informat.