anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reziliere contract tv+net

TM1991
Junior

Am o intrebare: am trimis mai-nainte si mail cu confirmarea rezilierii la orange,dar as vrea sa va intreb ceva: Mi-am vandut nu demult apartamentul si ma mut intr-un alt oras, din 15 februarie se muta noul proprietar in apartamentul meu, eu am abonament tv+net la orange incheiat in iulie 2023, intrebarea mea ii poate noul proprietar sa continue cu acest abonament pana in iulie 2025 sau trebuie sa semneze un nou contract? Si in caz ca va trebui sa semneze un nou contract, trebuie sa platesc acea despagubire ca nu am respectat contractul? Am citit contractul, dar nu stiu care ii procedura in caz ca reziliez contractul din acest motiv

1 Soluţie acceptată‚

Alex_ORO
Angajat Orange

Salutari,

Daca la noua ta adresa, nu este prezenta infrastructura Orange pentru fibra, contractul se anuleaza iar tu nu platesti penalitati.

Poti cesiona serviciile de internet si televiziune noului proprietar intr-un Orange shop, sa aveti amandoi cartile de identitate in original. Asta dureaza in jur de 15-20 de minute. Daca noul proprietar nu doreste sa ii fie cesionate serviciile tale, poti rezilia contractul, cu sau fara penalitati (vezi primul aliniat scris mai sus si/sau contacteaza serviciul clientii la 300, apelabil din Orange, sau 0374 300 300 din orice alta retea).

Seara frumoasa.

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Ai aici informații pentru solicitarea ta:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-fac-o-schimbare-de-titular-79

Sau 

https://comunitate.orange.ro/t5/altele-orange-voce/cum-pot-face-o-schimbare-de-titular-de-abonament-... 

Daca noul titular accepta nu vei plăti despăgubiri acesta preluând responsabilitatea ta.

Multumesc frumos

Alex_ORO
Angajat Orange

Salutari,

Daca la noua ta adresa, nu este prezenta infrastructura Orange pentru fibra, contractul se anuleaza iar tu nu platesti penalitati.

Poti cesiona serviciile de internet si televiziune noului proprietar intr-un Orange shop, sa aveti amandoi cartile de identitate in original. Asta dureaza in jur de 15-20 de minute. Daca noul proprietar nu doreste sa ii fie cesionate serviciile tale, poti rezilia contractul, cu sau fara penalitati (vezi primul aliniat scris mai sus si/sau contacteaza serviciul clientii la 300, apelabil din Orange, sau 0374 300 300 din orice alta retea).

Seara frumoasa.

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

Salut, mersi de info. Ii vorba de comuna Sanpetru, Brasov dezvoltatoru mi-a zis ca acolo in acea zona pot alege intre orange si digi

Daca dezolvatorul ti-a spus ca se poate, ma gandesc ca nu minte :). Daca vrei sa fii sigur, lasa-mi un mesaj privat cu adresa completa si revin maxim pana maine cu un reply.

Seara faina.

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

Buna!

La raspunsul tau "Daca la noua ta adresa, nu este prezenta infrastructura Orange pentru fibra, contractul se anuleaza iar tu nu platesti penalitati.", care sunt conditiile specifice pentru aceasta clauza, mai exact? De fapt as aprecia o detaliere de solutionare prin aceasta clauza, documente necesare, modalitate, demersuri.

Multumesc! 

BlackWolf
Senior certificat

Salut,

E simplu, nu trebuie sa reziliezi nimic, te duci cu proprietarul intr-un magazin Orange si faci cesiune. Se schimba titularul abonamentului, cumparatorul devenind noul titular, iar abonamentul va merge in continuare ca si pana acum. In caz ca ai avut parte de ceva bonusuri la semnarea contractului, alea se vor pierde

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cel mai bine ar fi fost să închizi abonamentul, cu dovada că te-ai mutat la o nouă adresă. Iar dacă vrei să îl treci pe numele noului titular, faci cesiune la un Orange Shop.

Problema este că s-ar putea să nu fie aceleași condiții pentru noul titular de contract. Dar cel mai bine vă vor spune cei din magazin.

Succes!