anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Resetare PIN receiver Samsung model GX-TR530SK/ZR

sultanapadure
Junior

Buna ziua,

am un receiver Samsung model GX-TR530SK/ZR. De fiecare data cand incerc sa intru in Configurare Sistem imi cere un PIN pe care nu il mai am. L-am setat din greseala cand am setat si PIN ul pentru Control Parental. Resetarea la valorile de fabrica nu le pot accesa din Configurare Sistem.

Exista alta posibilitate sau nu mai am alta varianta decat sa il schimb?

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil

Cere schimbarea lui poate ai noroc și primești unul mai bun.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Incearca sa iei legatura cu un consultant folosind mijloacele de contact de aici si cere-le sa-ti reseteze parola pentru ca ai uitat-o. 

Client Orange

Multumesc,

am trimis pe email. Nr. de telefon de la Serviciul Clienti era indisponibil...

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

0374 300 300 nu ti-a mers? Am incercat si eu mai devreme si merge ok. Daca ai si un numar de Orange, mai simplu ar fi sa suni la 300 (e acelasi lucru, doar ca din Orange).

In fine, e ok si pe mail, doar ca e posibil sa dureze mai mult.

Tu ai si servicii de la Orange Romania SA? Din modelul receptorului inteleg ca esti fost client Telekom, actualmente Orange Romania Communications, asa-i?

Client Orange

Mobilul este de Vodafone. La 0374300300 intra robotul si dupa unul sau doi pasi inchidea.

Si da am fost client Telekom pt  abonamentul de televiziune.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Mersi frumos. Da...cand suni din alta retea...asa e. Sunt niste probleme pe partea asta. Si eu le-am intalnit. Nu la mine personal, pentru ca sunt in Orange, dar la persoane apropiate.

Din pacate, in cazul tau se limiteaza destul de mult lista posibilelor metode de contact... Pentru ca 300 nu poti apela, Djingo nu ai, pentru ca esti la OROC (fost Telekom Fix) si uite asa...ramai doar cu acel formular de contact, sau mail...

Oricum, daca primesti un raspuns, chiar sunt curios daca si cum s-a rezolvat. 🙂

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai aici un ghid pentru acel receptor, care te-ar putea ajuta:

https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/echipamente-tv-satelit/User-guide-receiver-STB-Samsung.pdf

Poți să ceri ajutor la Samsung suport:

https://www.samsung.com/ro/support/#contact

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Cere schimbarea lui poate ai noroc și primești unul mai bun.

sultanapadure
Junior

Pdf ul il stiam si nu ma ajuta, am vorbit si pe chat la Samsung Romania. Posibilitate sa il resetezi din butoane nu are si trebuie verificat intr-un centru Samsung...

Asa ca am hotarat sa il schimb. Multumesc mult.

Atunci, asta este soluția!