anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare tv satelit de la Orange Comunication la Orange

edi-123
Junior

Se poate face portarea de la Orange Comunication (fostl Telekom) la Orange cu televiziunea prin satelit, impreuna cu receiver-urile pe care le detin?

Daca da…la ce tip de abonament si la ce pret?

Multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Portare nu se poate face, ci doar să închizi serviciul respectiv și să îți iei tv satelit  de la Orange Romania.

Ai pachetele și lista de canale aici:

https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-satelit/

 Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember

Salutare!

Portare nu se poate face, ci doar să închizi serviciul respectiv și să îți iei tv satelit  de la Orange Romania.

Ai pachetele și lista de canale aici:

https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-satelit/

 Baftă!

Nu inteleg de ce?Nu este tot ORANGE?

Dar daca nu se poate,il inchid atunci si deschid abonament la Orange.Presupun ca macar receiver-ele(proprietate personala) le salvez si le folosesc,pentru a nu mai inchiria (f.scump de altfel)

Multumesc!

Cel mai bine este să vorbești cu ei, dar fiind încă două entități diferite, sunt și chestii diferite. Oricum, grilele sunt în mare parte la fel, deci nu prea văd rostul. 

Rostul ar fi unul f.simplu…un abonamant la Orange acum este 31 lei…la jumatate cat platesc acum…

Faptul ca nici macar receiwer-ile nu le pot folosi …tot in Orange(chestiune cu doua palarii inuna singura…🤦🏻‍♂️)mi se pare o nebunie!

Multumesc pt.raspuns!

Din păcate, da, nici receptoarele nu le poți folosi. Dar dacă te reabonezi, primul va fi oricum gratuit. Poți să iei și ci+, iar după 2 ani, cred că poți să scoți chiria gratis la celelalte. Știu că așa am avut și eu după 2 ani, când aveam tv satelit de la Orange. De vreo 2 ani am trecut pe fibră optică!

Baftă!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

1. Receiverele nu le vei putea folosi (sunt configurate pentru Telekom), deci nu vad rostul.

2. Nu este tot Orange. Sunt (încă) entitati diferite. Gandeste-te la Orange Romania Communications ca un Telekom cu sigla Orange pe el.

3. portare...nu stiu daca se poate face la servicii fixe.

Client Orange