anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Latime de banda foarte mica dupa trecerea de la Telekom

Anonim
Neaplicabil
In Lipova, jud. Arad, dupa trecerea de la Telekom, viteza pentru date mobile este foarte mica, practic inutilizabila (intre 0.07 si max 8.0 Mb/s). Am sesizat de 2 ori, si la tel (300) si pe site-ul Dv, am fost contactat de fiecare data de catre un operator dar problema tot nu s-a rezolvat. SIM-ul in alt telefon se comporta la fel. Daca merg in alt oras viteza este normala, doar in localitatea de domiciliu am probleme.
1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil
Sunt 2 site-uri 4G+ de la Orange in Lipova, fata de unul la Telekom, celalalt fiind in B20, adica egal cu zero la 5MHz. Esti intr-o zona cu clienti majoritari in Orange, traficul este mult mai mare si apare congestia. Judetul Arad este unul din cele unde predomina Orange. Trebuie umblat la retea si marita capacitatea.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu cred că este vorba de lățimea de bandă foarte mică, ci de faptul că sunt foarte mulți utilizatori și face congestie. Orange are lățime de bandă mai mare decât Telekom (în general),dar clienții sunt mult mai mulți. Așadar, ei trebuie să facă în așa fel încât să mărească substanțial capacitățile în foarte multe locuri. Rețeaua nu mai face față cerințelor actuale!

Anonim
Neaplicabil
Sunt 2 site-uri 4G+ de la Orange in Lipova, fata de unul la Telekom, celalalt fiind in B20, adica egal cu zero la 5MHz. Esti intr-o zona cu clienti majoritari in Orange, traficul este mult mai mare si apare congestia. Judetul Arad este unul din cele unde predomina Orange. Trebuie umblat la retea si marita capacitatea.

Anonim
Neaplicabil
Așezate unul langa altul doua telefoane, unul de la Orange care și înainte a fost tot la Orange și unul de la Orange comunications, fost Telekom, unul are 70 Mb/s și altul are 0.07 Mb/s. Ce să înțeleg din asta? Ideea este că după vânzarea Telekom către Orange nu mai pot folosi date mobile. Ce soluție mai am? Să mă portez înapoi la Telekom?

Vio73
#StarMember
Ai schimbat sim-ul de Telekom cu unul de Orange?

Anonim
Neaplicabil
Am incercat sa schimb SIM-ul la un magazin partener Orange de la mine din oras. Pentru cei veniti de la Telekom nu schimba SIM-ul. Probabil noi suntem negri. Acum nu mai suntem nici la Telekom nici la Orange. Incerc intr-o zi in alt oras la un Shop Orange.

Vio73
#StarMember
La Shop, nu la parteneri. Sper să reușești!

Anonim
Neaplicabil
Problema rezolvata. La mai mult de 300 m de locuinta, spre periferia localitatii, viteza este de peste 150 Mb/s. Doar in centrul localitatii nu pot avea acces la internet. Solutia: Schimb de locuinta sau de furnizor de servicii. Probabil ma voi (tele)porta inapoi la Telekom. Sper sa nu ma vanda peste ceva timp la Digi.