anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet fix de pix (Iasi)

Jinxie007
Începător

Salut, daca cineva e din Iasi si a reusit sa treaca de 800mbiti/s sa imi spuna, desi platesc pentru 2000Mbiti/s.

In alte orase vad ca se ajunge usor in 1600-1800, noroc ca am RDS ca back-up si merge ok la fel si echipa tehnica vine in 30 de minute.

Vreau sa mentionez ca am fost client Telekom, lucrez in industria IT si cei de la "tehnic" habar nu au ce e cu ei. Nu stiu ce e IPtables, ca routarea e facuta prost prin Chisinau spre Orange Bucuresti, JENANT!.

au termen pana joi cand pot rezilia contractul.

Am si router de 16 mil care stie de load balacing si 2 cabluri trase din modemul vechi de Telekom, nu stiu cum cineva de la Petrosani poate trece de 1800 si eu de la Iasi nu. Poti sa stai si cu toate laptopurile si Iphone lipit de antena ca nu iti trece de 380mbiti/s la DOWNLOAD.

Sa le fie rusine! Am pierdut timp degeaba in call cu oameni incompetenti.

Multumesc.

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cunosc și pe cineva din Iași care are viteze foarte bune!

Ai un user , emanu 900, tot din Iași și este pe OROC. Și dacă nu mă înșel, și ioanradu .

https://forum.softpedia.com/topic/1210367-orange-romania-lanseaza-internetul-la-viteza-18-gbps-natio...

 Deci se poate!

RafaHelper
#StarMember

Salut @Jinxie007

Ramai la DIGI, daca ești mulțumit de un serviciu nu trebuie sa il schimbi.

Cand ti-a fost instalat upgrade-ul la Fibră 2300 nu ai făcut teste de fata cu tehnicianul?

Salut, având aici nevoie de bandă mare și nu luasem routerul scump asus de load balancing am zis ca FTTH e mai ok ca FTTB ca la RDS am UTP. Normal ca s-au făcut teste de 7 echipe și toți mi-au dat dreptate, dar la RDS dacă ai probleme îți vin și la 21.30, aici nu există interes.

E normal, sunt companii diferite, fiecare are propriul sistem de lucru. Înțeleg ca ti s-a dat dreptate dar o soluție ti s-a oferit? Se stie cauza problemei sau nu? Se poate rezolva aceasta problema acum sau nu? Afla răspuns la aceste întrebări

Aici da, ai dreptate, la RDS vin mult mai repede! Eu nu am avut nevoie la Orange de intervenție, dar la Digi, de mai multe ori.