anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am pierdut accesul la HBO dupa transferul la Orange de la Telekom

Costiiionescu
Junior
Stie cineva cum poate fi reactivat serviciul HBO prin Orange si de ce nu mai este inclus in abonament ca pana acum?
Am avut ani de zile la HBO GO si HBO MAX prin Telekom iar acum dupa transferul la Orange se pare ca nu-l mai pot accesa. Stiti ce trebuie facut?
Multumesc
7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu zic să discuți cu cei de la Serviciul Clienți și să te lămurească ei. Detalii despre cum îi poți contacta, găsești aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2786143-contacta-serviciul-clienti-orange-romania-communications Îți urez succes!

Razvan
#StarMember
În mod normal, Orange trebuie să îți furnizeze aceleași servicii în baza contractului existent până la expirarea acestuia. Sună la 300 și vezi ce explicații primești.

DanielaH
Moderator

Salut, Costiiionescu!

Dacă aveai deja creat un cont HBO GO, ar trebui să funcționeze urmănd pașii de mai jos:

  • Intră pe www.hbomax.com
  • Apasă pe butonul „Intră în cont” din colțul din dreapta sus al website-ului
  • Introdu datele contului, folosind adresa de e-mail și parola cu care accesai contul HBO GO
  • Intră în contul tău HBO Max

Ai parcurs acești pași? Ce se întâmplă?

Costiiionescu
Junior
Ma pot loga in continuare pe HBOMAX cu vechiul cont de la Telekom. Singura diferenta ca acum cand fac click pe sectiunea abonament imi spune: "Abonamentul tău HBO Max de la Orange Romania Communications a expirat." La Telekom aveam HBO-ul inclus in pretul pachetului de baza (nu plateam suplimentar pentru el) si odata la doi ani Telekom dupa ce acceptam prelungirea contractului, Telekom imi prelungea automat si abonamentul HBO. Acum observ ca desi pretul a ramas acelasi de 86lei, accesul la HBO a fost restrictionat. Asta vreau sa inteleg, cum pot reactiva accesul la HBO astfel incat sa nu-l platesc separat? Trebuie sa prelungesc/reinoiesc contractul odata la doi ani asa cum faceam la Telekom?

Razvan
#StarMember
Posibil, ce scrie mai exact în contract?

Costiiionescu
Junior
Nu am primit niciun contract de la Orange de cand am fost preluat si banuiesc ca cel de la Telekom nu mai este valabil.

Razvan
#StarMember
Este valabil pana la expirarea perioadei minime contractuale.