anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Semnal în roaming în Creta Grecia

cezarcornel
Începător
Bună ziua! În insula Creta din Grecia am semnal pe Orange în roaming? Mulțumesc
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salut! Normal că ai, iar fiind în spațiul UE, cu atât mai mult. Activează roaming-ul înainte de plecare și urmărește tarifele ți detaliile pe aici: https://www.orange.ro/roaming/grecia/ Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Salut! Grecia este in spațiul SEE, deci se consuma din resursele valabile in roaming SEE.. Eu am fost în Grecia in urma cu niste ani și n-am avut probleme.. Orange are semnal in roaming, insa depinde ce plan tarifar ai tu.. Ești pe abonament sau prepay? Dacă ești pe abonament, are acces la roaming? Nu toate abonamentele au acces.. Iti apar la resurse și ca ai avea resurse valabile în SEE? Poti sa verifici, dacă are acces la roaming, in My Orange sau prin apel la *100# si, sa-l activezi daca nu este activ.. daca nu te descurci, poti suna la serviciul clienți.. Pe prepay trebuie sa activezi o opțiune de 10/12 euro...

Fastfurios20
Junior entuziast
Buna seara.Sa aleaga cand este pe insula unul din parteneri Orange pentru Grecia si anume Cosmote,Wind,Vodafone.Cu acesti operatori are contract de roming.O seara buna

FLo1
#StarMember
@cezarcornel: semnalul in roaming depinde de operatorul ales. Nu cred ca vei avea probleme daca te asiguri la plecare, in tara, ca ai activ roamingul. Altfel vei ajunge acolo si nu vei putea activa roamingul. Unele teme se fac de-acasa. Pentru detalii revino cu specificatii despre tipul numarului tau (abonament sau prepay), perioada petrecuta in roaming.

Vio73
#StarMember
Salut! Normal că ai, iar fiind în spațiul UE, cu atât mai mult. Activează roaming-ul înainte de plecare și urmărește tarifele ți detaliile pe aici: https://www.orange.ro/roaming/grecia/ Succes!

RafaHelper
#StarMember
Salut @cezarcornel, ‏‏‎ ‎ Raspunsul este DA. Ai cartela sau abonament la Orange?

cezarcornel
Începător
Mulțumesc pentru răspunsuri, m-am lămurit!