anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roaming in America

Ney
Începător

Nu pot folosi serviciul voce in America, respectiv New York, deși am activat si Roaming și Internațional.

Nu se cuplează la nici o rețea, nici pe automat și nici daca trec pe manual

 

7 Răspunsuri 7

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Verifica in My Orange ca roaming-ul sa fie pentru toate tarile. By default e doar SEE. Serviciul International nu are legatura cu roaming-ul. 

Client Orange

Era activ pentru toate țările.

FLo1
#StarMember

@Ney: Faptul că nu s-a conectat automat dar și că nu ți s-a permis o conectare manuală la nici un operator conduce la premiza că roamingul este activ pentru toate țările sau activ pentru SEE, sau chiar inactiv. Recomand verificarea statusului acestuia. Succes.

Pololică
#StarMember

Salut!

Fiind intr-o tara din afara SEE, trebuie sa ai activ Roaming Non-SEE. Intra in aplicatie si verifica, te rog, daca ai activ acest tip de roaming.

PS: telefonul cu [e]SIM-ul de Orange vede vreo retea (T-Mobile, ATT, Verizon, US Cellular)?

Era activat roamingul pentru toate țările. Pe automat nu se activa nici o rețea. Pe manual se vedeau mai multe rețele dar nu mă puteam cupla pe nici una. 

DanielaH
Moderator

@Ney, s-a rezolvat situația? Funcționează roaming-ul?

Ney
Începător

Da acum funcționează, probabil în urma sesizării, căci nu am mai făcut nimic altceva. Dar mi-a apărut și o plată suplimentara de 6 euro. Interesant!?