anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roaming expirat

zoltan12
Începător
Buna ziua. Ieri mi-am incarcat cartela prepay cu optiunea 14€ cu minute si internet in roaming, dar dupa cateva minute am dat 2 apeluri si mi a venit mesaj ca nu mai am credit suficient. Cred ca am fost suprataxat sau nu stiu sigur. In urma cu 2 zile mi a venit mesaj ca cartela mea a fost folosita majoritar in roaming si de azi inainte voi fi suprataxat. Ce pot face ca sa beneficiez in continuare de roaming si de optiunea pe care o aveam cea cu 14€ si sa nu mai fiu suprataxat? Deci eu din 2 apeluri am consumat toata optiunea. Asa ceva nu se poate.
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Zoltan12: bun venit în Comunitate. După cum ai descris chiar tu, ai folosit excesiv SIMul în roaming (adică mai mult de 61 de zile din ultimele 123 de zile). Dacă poți, cu un mesaj pe chat sau apel la 300 - Serv. Clienți, poți transforma opțiunea în credit. Iar până nu vei utiliza cartela SIM în România, pe roaming vei putea beneficia de servicii Orange pe credit, la tarife standard, tarifate conform tarifelor Orange de roaming cu țara respectivă. Pe termen lung, îți recomand un număr de telefon de la o rețea locală.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Jay
Campion certificat
Salut! Nu ai ce face ca sa nu fii suprataxat. Roamingul este pentru calatorii ocazionale.. Daca esti in roaming de 2 luni, cartela va trebui sa fie folosita in tara ca sa mai poti folosi optiunile in roaming.. altfel incarci credit in loc de optiune.. credit care probabil se va consuma foarte repede.. Gasesti in link toate informatiile despre roaming.. https://www.orange.ro/roaming/prepay/ https://www.orange.ro/pdf-102019/roaming/Ghid_Roaming_PrePay-2022.c2af2991e64fcee589e3b1e12c7f54bfee2ff39dca3f11b365053a77808118ae.pdf

FLo1
#StarMember
Zoltan12: bun venit în Comunitate. După cum ai descris chiar tu, ai folosit excesiv SIMul în roaming (adică mai mult de 61 de zile din ultimele 123 de zile). Dacă poți, cu un mesaj pe chat sau apel la 300 - Serv. Clienți, poți transforma opțiunea în credit. Iar până nu vei utiliza cartela SIM în România, pe roaming vei putea beneficia de servicii Orange pe credit, la tarife standard, tarifate conform tarifelor Orange de roaming cu țara respectivă. Pe termen lung, îți recomand un număr de telefon de la o rețea locală.

Haptic
Explorator entuziast
Achizitioneaza o cartela noua.