anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] nu pot activa optiunea 12 euro roaming, pre-pay

Gabs
Începător

Salut,

As vrea sa activez optiunea de 12 euro cu roaming pe Pre-pay, din My Orange, insa butonul 'Alege' este inactiv. La descrierea optiunii apare mesajul 'Aceasta optiune nu este compatibila cu Optiunea de 6 euro credit nationala activa pe numarul tau.'  Problema e ca am dezactivat optiunea 6 euro nationala din *100#, insa pe contul meu de My Orange tot apare ca activa. Cum pot rezolva aceasta problema? Multumesc 🙂

1 Soluţie acceptată‚

Am incercat tot ce e posibil, inclusiv sa inchid-deschid aplicatia, refresh, golire cache/history, verificare daca am privilegii de admin pe cont etc. Intre timp am gasit o alta solutie: am accesat *100#, ramura 'Bonus si promotii', si acolo am gasit optiunea de 12 euro roaming SEE. De acolo mi-am trimis un link pentru activare prin MyOrange.... si a mers! Dupa activare am sunat un operator sa ma ajute cu dezactivarea optiunii de 6 euro national din contul MyOrange. 

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ai incercat sa inchizi si sa redeschizi aplicatia? Cateodata informatiile nu se actualizeaza cum ar trebui.

Client Orange

Am incercat tot ce e posibil, inclusiv sa inchid-deschid aplicatia, refresh, golire cache/history, verificare daca am privilegii de admin pe cont etc. Intre timp am gasit o alta solutie: am accesat *100#, ramura 'Bonus si promotii', si acolo am gasit optiunea de 12 euro roaming SEE. De acolo mi-am trimis un link pentru activare prin MyOrange.... si a mers! Dupa activare am sunat un operator sa ma ajute cu dezactivarea optiunii de 6 euro national din contul MyOrange. 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ma bucur ca s-a rezolvat! 🙂

Client Orange