anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot functiona doua optiuni de roaming?

RoxanaAndreea18
Începător

Buna ziua, daca am o optiune activa GO UK, pot activa inca o optiune de 12 Euro pentru minute nationale/ internationale roaming si sa functioneze amandoua in functie de tarile in care calatoresc? 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@RoxanaAndreea18: Bun venit în Comunitate. Conform descrierilor opțiunilor roaming Orange, se pot cumula cele două opțiuni cu resurse, însă utilizarea acestora este direct dependentă de volumul de resurse utilizat în țară. Mai exact, chiar dacă se cumulează două opțiuni cu resurse în roaming, vei putea utiliza în roaming (UK+alte țări din SEE) cel mult o cantitate egală cu resursele utilizate în țară (în ultimile 123zile), și nu mai mult de 13,33GB (în SEE) și 3G în UK (la opțiunea GO UK activată).

De asemenea să acorzi atenție și perioadelor de valabilitate: 21zile (pentru opțiunea de 12euro), respectiv 30dezile (pentru opțiunea GO UK), dar și roamingului care să fie activat pentru toate țările (nu doar SEE). Revino pe topic dacă ai nevoie de alte detalii. Numai bine.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Teoretic...da. Practic, nu stiu daca a mai incercat cineva. Deci...daca vrei sa incerci, eu unul sunt foarte curios sa stiu rezultatul. 🙂

Client Orange

Functioneaza!  🙂

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Excelent! Mersi frumos de feedback! 🙂

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Teoretic da, practic depinde de cât internet ai folosit înainte de a te duce acolo, în țară. Oricum, după vreo 2 luni nu ți se mai dă acces decât cu credit.

Baftă!

FLo1
#StarMember

@RoxanaAndreea18: Bun venit în Comunitate. Conform descrierilor opțiunilor roaming Orange, se pot cumula cele două opțiuni cu resurse, însă utilizarea acestora este direct dependentă de volumul de resurse utilizat în țară. Mai exact, chiar dacă se cumulează două opțiuni cu resurse în roaming, vei putea utiliza în roaming (UK+alte țări din SEE) cel mult o cantitate egală cu resursele utilizate în țară (în ultimile 123zile), și nu mai mult de 13,33GB (în SEE) și 3G în UK (la opțiunea GO UK activată).

De asemenea să acorzi atenție și perioadelor de valabilitate: 21zile (pentru opțiunea de 12euro), respectiv 30dezile (pentru opțiunea GO UK), dar și roamingului care să fie activat pentru toate țările (nu doar SEE). Revino pe topic dacă ai nevoie de alte detalii. Numai bine.