anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot folosi roaming Uk?

Abors138
Începător

Salut, tocmai ce mi am luat o cartela orange prepay și in seara asta vreau sa plec in Uk, oare îmi va funcționa roaming ul sau trebe sa activez o alta opțiune?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ai doua variante:

  1. activezi o optiune cu resurse incluse si consumi din resursele respective (serviciul de roaming se activeaza automat, odata cu activarea optiunii)
  2. activezi roaming-ul manual, ai credit cel putin 1 euro, si consumi exclusiv din credit la tarife standard.

Personal iti recomand prima varianta, cu optiunea de 16 Euro, pentru ca in general consumul de pe credit, la tarife standard, duce la un cost total mai mare. Deci nu e tocmai rentabil.

Ai aici tarifele si optiunile de roaming pentru UK.

De asemenea, iti recomand si acest tutorial cu informatii utile referitoare la folosirea serviciilor de roaming 

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ai doua variante:

  1. activezi o optiune cu resurse incluse si consumi din resursele respective (serviciul de roaming se activeaza automat, odata cu activarea optiunii)
  2. activezi roaming-ul manual, ai credit cel putin 1 euro, si consumi exclusiv din credit la tarife standard.

Personal iti recomand prima varianta, cu optiunea de 16 Euro, pentru ca in general consumul de pe credit, la tarife standard, duce la un cost total mai mare. Deci nu e tocmai rentabil.

Ai aici tarifele si optiunile de roaming pentru UK.

De asemenea, iti recomand si acest tutorial cu informatii utile referitoare la folosirea serviciilor de roaming 

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Abors138: Pentru mai mult net și minute, dar și posibilitatea utilizării în roaming SEE, inclusiv RO, mai bine activezi inițial opțiunea de 16€, care va activa și roamingul automat. Altfel poți activa alte opțiuni exclusive sau utiliza credit, așa cum a menționat și arsradu. Opțiuni/tarife disponibile pentru UK regăsești aici

Revino pe topic dacă ai nevoie de alte detalii, sau să ne comunici ce opțiune ai activat. Numai bine.