anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Optiuni roaming prepay Ucraina

andreeab_2019
Începător
Sunt in drum spre Ucraina, si as vrea sa stiu ce optiune am disponibilă. Mentionez ca sunt pe prepay.
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut! Ai disponibila oferta Go World, pentru minute/SMS, la care ai urmatoarele beneficii în: 60 de minute sau SMS 9 Euro costa opțiunea. De asemea, ai opțiunea Travel Extra Data, cu 15 Euro ai 50 MB... E puțin ce-i drept, dar pentru câteva zile ar trebui sa ajunga, utilizat rational. https://www.orange.ro/roaming/ucraina/ Încearcă să folosești wi-fi cat mai mult!

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

teacher_
#StarMember
Salut! Ai disponibila oferta Go World, pentru minute/SMS, la care ai urmatoarele beneficii în: 60 de minute sau SMS 9 Euro costa opțiunea. De asemea, ai opțiunea Travel Extra Data, cu 15 Euro ai 50 MB... E puțin ce-i drept, dar pentru câteva zile ar trebui sa ajunga, utilizat rational. https://www.orange.ro/roaming/ucraina/ Încearcă să folosești wi-fi cat mai mult!

FaraUnID
Campion certificat
In afara SEE tarifele de roaming sunt ridicole. 15 euro pentru 50 MB !?!?!?! Mai bine mergi pe varianta achizitionarii unui prepay local si activezi o optiune cu minute / sms international. Tind sa cred ca este mai ieftin asa.

Razvan
#StarMember
Mergi pe varianta credit la prepay și la nevoie sa suni urgent, în rest wifi și conversații pe whats app. E foarte scump, roamingul non SEE.

Vio73
#StarMember
Și eu cred că e mai ieftin să consumi din credit și să folosești wi-fi și wathapp, skype, etc.

Laura_cio
Senior
Pentru internet sunt niște tarife enorme, dar folosește-te de wi-fi-ul spațiilor comerciale și de credit in caz de maxima urgenta.

teacher_
#StarMember
Mi se pare enorm 15 Euro pentru 50 MB.. nu se poate oare majora, macar la 100? Întreb in ideea in care cred că ar avea mai multa lume de câștigat, inclusiv Orange...

Vio73
#StarMember
Trebuie făcut ceva și în ceea ce privește situația aceasta. Sumele sunt enorme, mai ales că Ucraina e stat vecin.

FaraUnID
Campion certificat
Si daca erau 100 MB tot putin ramane putin pentru 15 euro. Trimiti sau primesti ceva mail-uri cu atasament si ai ramas fara cei 50 MB. Pentru roaming non SEE utilizatorul are la dispozitie Go World 9 euro + Travel Extra Data 15 euro care cumulat inseamna 24 de euro pentru 7 zile de roaming !!! Cred ca esti mult mai ieftin cu un prepay local si o optiune cu minute internationale ca sa poti apela in Romania.