anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Optiune internet pentru Turcia

raztvi
Începător
Buna ziua,
Momentan am o optiune la orange cu minute/internet/etc in Romania. Urmeaza sa plec in Turcia si as dori sa activez optiunea cu internet in Turcia "Go World Data1" de 1gb cu 6Euro. Intrebarea mea este, pot cumva sa supend optiunea actuala cu minute/internet in Romania, sa activez optiunea pe Turcia si apoi cand ma intorc in Romania sa scap de optiunea pentru Turcia si sa reactivez optiunea pentru Romania?
Ca sa rezum, avem perioada Romania -> Turcia -> Romania in care as vrea sa platesc doar de 2 ori (o data optiunea normala din Romania, o data optiunea pe Turcia) decat de 3 ori (atunci cand ma intorc in Romania sa mai re-platesc inca o data optiunea pe care o aveam activa in ROmania dar am intrerupt-o pentru Turcia)
Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Salut, raztvi , Atunci cand activezi o optiune cu resurse in roaming, automat, din sistem, se dezactiveaza cea cu resurse nationale. Din pacate, nu exista posibilitatea de a "ingheta" oferta curenta cu resurse nationale, ca ulterior sa o poti reactiva.

Vizualizare soluţie în postul original

1 Răspuns 1

Salut, raztvi , Atunci cand activezi o optiune cu resurse in roaming, automat, din sistem, se dezactiveaza cea cu resurse nationale. Din pacate, nu exista posibilitatea de a "ingheta" oferta curenta cu resurse nationale, ca ulterior sa o poti reactiva.