anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu merge internetul si am activat optiunea 10€ roaming

Cristian_30
Începător
Sunt plecat in Germania ..și pana sa ies din țara am activat opțiunea cu 10€ .. pentru roaming și nu pot folosi Internetul, de ce ? Ca îmi arată ca am și m-am uitat ce înseamnă “SEE” și am văzut ca Internetul se blochează la 2,7GB .. de ce ? Eu acuma ce fac ..trebuie iar sa îmi încarc cartela sa stau iar pe internet ?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Salut! În ultimele 4 luni cât timp ai fost în țară și cât timp ai fost plecat? Dacă ai folosit mai mult timp cartela în afara țării, acesta este un motiv pentru care nu mai funcționează.. dar, de obicei primești sms-uri în acest sens.. Restul resurselor le poți folosi? Spui că se blochează internetul la 2.7GB, ți-ai dat seama folosind netul sau atat iti arată la disponibil SEE? Daca atât iti arată, înseamnă că doar atât poti folosi în roaming.. deci, dacă ai posibilitatea să te conectezi la wi-fi, ar trebui să te folosești de această posibilitate.. Dacă nu ai fost mai mult timp plecat și doar atât net ai disponibil în SEE, atunci va trebui să-ți încarci cartela.. Găsești mai multe informații deapre politica SEE aici.. https://comunitate.orange.ro/questions/2314589-functionare-roaming-see

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Jay
Campion certificat
Salut! În ultimele 4 luni cât timp ai fost în țară și cât timp ai fost plecat? Dacă ai folosit mai mult timp cartela în afara țării, acesta este un motiv pentru care nu mai funcționează.. dar, de obicei primești sms-uri în acest sens.. Restul resurselor le poți folosi? Spui că se blochează internetul la 2.7GB, ți-ai dat seama folosind netul sau atat iti arată la disponibil SEE? Daca atât iti arată, înseamnă că doar atât poti folosi în roaming.. deci, dacă ai posibilitatea să te conectezi la wi-fi, ar trebui să te folosești de această posibilitate.. Dacă nu ai fost mai mult timp plecat și doar atât net ai disponibil în SEE, atunci va trebui să-ți încarci cartela.. Găsești mai multe informații deapre politica SEE aici.. https://comunitate.orange.ro/questions/2314589-functionare-roaming-see

FaraUnID
Campion certificat
Probleme ai doar cu resursele de internet sau cu resursele de voce? Poti apela si trimite SMS? Pe partea de internet: Daca pana sa iesi din tara ai consumat din volumul de date disponibil in acea optiune de 10 euro, automat va scadea si volumul de date disponibil in roaming SEE.