anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum se activeaza internetul mobil pentru roaming?

Zebrovskii
Începător
Salut, cum se activeaza internetul mobil pentru roaming? Sa inteleg corect ca am 160 Gb pentru roaming?!
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Zebrovskii: Bun venit în Comunitatea Orange. Așa cum ți se mențoinează și în mesajele trimise de către Orange, prin activarea unei opțiuni de minim 10 euro cu resurse, vei avea acces atât la roaming cât și opțiune activă care să deblocheze acel bonus menționat de tine, de 160 GB. Totuși vezi că nu tot netul de 160 GB este în roaming, ci doar o parte din el.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember
@Zebrovskii: Bun venit în Comunitatea Orange. Așa cum ți se mențoinează și în mesajele trimise de către Orange, prin activarea unei opțiuni de minim 10 euro cu resurse, vei avea acces atât la roaming cât și opțiune activă care să deblocheze acel bonus menționat de tine, de 160 GB. Totuși vezi că nu tot netul de 160 GB este în roaming, ci doar o parte din el.

Pololică
#StarMember
Gasesti mai multe informatii: https://www.orange.ro/help/cum-se-face-taxarea-atunci-cnd-folosesc-cartela-mea-prepay-n-roaming-66 Ca fapt divers: netul in roaming este o proportie a pretului (valoare credit) extraoptiunii la 2.5E/GB, fara a depasii resursele.

Zebrovskii
Începător
Salut,am avut 14+ euro in cont,si internetul se ducea din bani

Viocat
Senior certificat
Conform valorii de 14 euro ar trebui sa existe peste 4 Gb de internet, cu conditia sa te incadrezi in politica de utilizare rezonabila

Zebrovskii
Începător
Da in mesaj scrie cifra de 160Gb daca am in cont peste 14 euro

FLo1
#StarMember
@Zebrovskii: bonusul este accesibil pentru opțiune cu resurse activă pe cont, nicidecum pentru credit minim existent pe cont.