anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum aflu câte minute am vorbite în roaming in ultimele 4 luni?

Danutza
Junior
Mai multe informații despre roaming
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat

Update mai 2023 (DanielaH, Moderator) - Aplicația Orange Travel a fost decomisionată.

 

Data viitoare utilizeaza cu incredere aplicatia Orange Travel pentru android. Cu Orange Travel este ușor să ții costurile sub control atunci când călătorești în străinătate. Instalează aplicația pe telefonul tău cu Android și ai acces oricând la informațiile despre consumul tău în roaming: - Ești notificat automat atunci când te înregistrezi în roaming - Ești mereu la curent cu consumul tău de minute, mesaje sau trafic de internet - Stabilești praguri de consum la care să fii notificat - Ai acces oricând la tarifele de roaming și opțiunile recomandate pentru fiecare țară în care călătorești - Activezi opțiuni de roaming direct din aplicație Pagina aplicatiei Orange Travel https://www.orange.ro/aplicatii/orange-travel/index.html

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

Ciucuras
Cunoscător certificat
Depinde ce fel de cartela detii, daca esti pe abonament sau pe cartela prepay, daca ai minute incluse in roaming. Oricum, poti afla derspre consum in aplicatia my orange la sectiune consum si facturi. Acolo ai toate informatiile despre cate minute ai folosit, daca mai ai minute. In caz ca nu ai aplicatia my orange atunci poti sa apelezi de pe telefonul tău mobil numărul scurt 333 sau *133# şi vei primi imediat un mesaj scris pe telefonul tău.

Jay
Campion certificat
Nu stiu daca poti vedea exact, pentru ca minutele naționale sunt valabile si in SEE.. Poti vedea resursele in contul tau My Orange sau daca apelezi *115#. Mie imi spune sms si minutele national si roaming SEE ××× Poate sa-ti faci tu calcule, daca vrei neaparat sa stii.. dar, daca te intereseaza doar ca sa nu depășești atunci poti lua in calcul minutele naționale pe care le ai..

Razvan
#StarMember
Dacă ai abonament cu minute incluse, se scad din ele și afli diferența, de când ai plecat din tara și la momentul X, ales de tine. Mai poți afla consumul de minute în roaming, consultând în My Orange, secțiunea Detalii convorbiri, cu o actualizare întârziată de 72h. O alta posibilitate este, când se emite factura, consultând desfășurătorul pe luna respectiva din My Orange.

Vio73
#StarMember
Poți vedea desfășurătorul din My Orange, sau poți vedea la cronos, la *115#/415, detaliat (la abonament), iar la prepay, la *133#/333. Se mai poate vedea și de la*100#, ramura cronos. Succes!

Laura_cio
Senior
Poți vedea din contul My Orange sau apelând 415/ *115#, dacă ești pe abonament. Dacă ești pe cartela, apelezi 333/ *133#.

Tina
Cunoscător certificat
Dacă ai abonament, un apel la 415, îți arată detaliat ce resurse ai.

Miha_Z
#StarMember
Daca vrei sa stii exact cat ai vorbit fie ca ai abonament sau PrePay poti consulta in My Orange Detalii convorbiri, sau Consum si facturi. Pentru PrePay poti consulta Istoricul din ultimele 3 luni. Alte variante care ar mai fi: 415 si *100# pentru abonament sau 333 si *133# pentru PrePay.

FaraUnID
Campion certificat

Update mai 2023 (DanielaH, Moderator) - Aplicația Orange Travel a fost decomisionată.

 

Data viitoare utilizeaza cu incredere aplicatia Orange Travel pentru android. Cu Orange Travel este ușor să ții costurile sub control atunci când călătorești în străinătate. Instalează aplicația pe telefonul tău cu Android și ai acces oricând la informațiile despre consumul tău în roaming: - Ești notificat automat atunci când te înregistrezi în roaming - Ești mereu la curent cu consumul tău de minute, mesaje sau trafic de internet - Stabilești praguri de consum la care să fii notificat - Ai acces oricând la tarifele de roaming și opțiunile recomandate pentru fiecare țară în care călătorești - Activezi opțiuni de roaming direct din aplicație Pagina aplicatiei Orange Travel https://www.orange.ro/aplicatii/orange-travel/index.html

Romeo_
Senior certificat
Trebuia detaliata intrebarea daca e la abonament / prepay

DanielaH
Moderator
@Danutza, ai aflat câte minute ai vorbit în roaming? Dacă da, revino în Comunitate și spune-ne cum ai făcut, ce canal ai folosit. Care din răspunsurile de aici te-a ajutat cel mai mult? Îl poți selecta ca soluție și în felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membri să găsească mai usor informațiile dorite, în cazul în care se confrunta cu situații similare. Mulțumim și te așteptăm!.

Danutza
Junior
Nu am detaliat suficient întrebarea. Am vrut sa aflu minutele vorbite în ultimele 4 luni de zile și cum sunt acestea calculate? Ca sa știu câte minute trebuie consumate în țară pentru a mai putea folosi roaming ul la o eventuala întoarcere în străinătate. Am descarcat acum aplicația Orange Travel.. Sper sa ma ajute pe viitor

DanielaH
Moderator
Mulțumim pentru răspuns! Te așteptăm cu feedback despre aplicația Orange Travel aici sau în topicul dedicat: https://comunitate.orange.ro/questions/1974582-utila-aplicatia-orange-travel

Theodor
Junior entuziast
Gratis *115# in roaming dacă ai abonament. Vezi câte mai ai ramase. Se actualizează mai greu info în roaming decât în tara.