anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Consum Internet/ bonus in roaming

Paul_19
Începător
Bună ziua!
Am activă oferta de 12 euro în roaming, pe lângă această ofertă mi-am activat bonusul de 100 de GB.
După terminarea internetului din ofertă, mai pot folosii bonusul de 100 de GB?
Mulțumesc anticipat!
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Paul_19: Bun venit in Comunitate. Asa cum spunea @Ascary, mai intai se consuma internetul din bonus, insa tine cont ca bonusul (daca nu e consumat) nu va putea fi folosit fara o optiune de minim 5€ activata (in cazul expirarii optiunii de 12€ actuala). Pe de alta parte bonusul de net este national, deci nu e valabil in roaming.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Ascary
Campion certificat
Salut Paul. Prima data se consuma internetul din bonus si dupa aceea cel inclus.

FaraUnID
Campion certificat
Pachetul de date dsiponibil in roaming pentru acea optiune este de 6.9 GB in SEE si inca 1 GB disponibil pentru Australia, China, Elvetia, Israel, Moldova, SUA. Din cate vad eu mai ai 834 MB disponibil in roaming. In momentul in care se ating acele valori nu o sa mai poti utiliza internetul in roaming. Indiferent de cuantumul bonusurilor dispnibile pe cont, pachetul de date disponibil in roaming ramane acelasi.

FLo1
#StarMember
@Paul_19: Bun venit in Comunitate. Asa cum spunea @Ascary, mai intai se consuma internetul din bonus, insa tine cont ca bonusul (daca nu e consumat) nu va putea fi folosit fara o optiune de minim 5€ activata (in cazul expirarii optiunii de 12€ actuala). Pe de alta parte bonusul de net este national, deci nu e valabil in roaming.