anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce ofertă imi pot activa pentru a face apeluri către UK din Franța?

Yannis77
Începător

Salutare...Help ease

Sunt deja In Franta si folosesc oferta de 16€ ... 

Ce ofertă imi pot activa pentru a face apeluri către UK din Franța ... având in vedere faptul ca deja sunt in roaming ⁉️

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Optiunea nu ofera minute internationale catre UK, iar de roaming nu se pune problema pentru ca nu esti in UK. Deci din pacate, nu se poate folosi acea optiune sa suni in UK.

Singura varianta este adaugand credit si consumand din el la tarifele afisate pe site.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut!

Bine ai venit in Comunitate!

Cea de 16 euro cred ca ar trebui sa fie ok. Ai incercat sa suni?

Client Orange

Salutare ... Multumesc pentru acceptul in Comunitate 

Am sunat si nu merge ... 

Am sunat numere din Romania ... numere din Franța... fără nici o problemă ... 

In momentul cand cerc sa sun orice nr din Uk ... imi spune ca Nu am suficient credit ... deşi oferta de 16€ trebuie să acopere si Marea Britanie ... 🤷‍♂️ i don't understand 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Paaai... Nu are de ce sa acopere Marea Britanie ca roaming. Pentru ca UK nu mai e in UE.

Edit: se pare ca optiunea asta are 100 min in roaming.

Dar oricum, nu ai nevoie de roaming in UK. Ai nevoie doar de minute internationale cu care sa poti suna in UK. Dar e posibil sa nu ai asa ceva inclus in optiune, saau...sa nu le poti folosi din afara tarii.

Client Orange

Screenshot_20221116-230735_My Orange.jpg

 100 min in Roaming .... Marea Britanie ... 

Deci care este "specialitatea" ⁉️ 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Optiunea nu ofera minute internationale catre UK, iar de roaming nu se pune problema pentru ca nu esti in UK. Deci din pacate, nu se poate folosi acea optiune sa suni in UK.

Singura varianta este adaugand credit si consumand din el la tarifele afisate pe site.

Client Orange

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Acele minute sunt de consumat in Roaming UK. Adica din UK (tu fiind fizic in UK) catre alte destinatii, nu invers.

Client Orange

Se poate activa o alta optiune si daca Da ... care este aceea ?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Conform site-ului Orange referitor la apeluri internationale (vezi aici), nu pare sa existe nicio optiune cu resurse incluse pentru apeluri catre Marea Britanie. Singura varianta este adaugand credit si consumand din el la tarifele afisate pe site.

Ai mai jos tarifele promotionale valabile pana la 31 Ianuarie 2023.

arsradu_0-1668717524684.png

 

Client Orange