anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cartela PrePay în Germania - terminat internetul din opțiunea cu 16 euro

Anca4
Începător

Buna seara! 

Soțul meu este plecat in Germania și a activat opțiunea cu 16 euro dar a terminat înternetul! Va rog frumos puteți sa îmi spuneti dacă mai pot sa ii incarc cu alta opțiune pentru internet pana va fi activa iarăși opțiunea de 16 euro! Mulțumesc frumos! O seara buna! 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Anca4 : pentru a nu avea surprize neplăcute cu costuri ridicate sau nefuncționarea opțiunii, pentru utilizări în roaming care depășesc 2-3luni de zile opțiunea cea mai bună este un număr local. Încărcarea și utilizarea din credit este costisitoare. Cel mai convenabil pentru internet este utilizarea WIFI. Analizați și alegeți varianta cea mai convenabilă. Succes. 

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

delfinas
#StarMember

Anca, bun venit in Comunitate!!!

De când e soțul plecat în străinătate?  Daca a stat, in ultimele doua lun,i  mai mult în străinătate decât în țară, se poate sa fi depășit limita rezonabila de consum în roaming și să nu-i mai fie de ajutor opțiunea, ci doar încărcare cu credit, din care se va consuma la prețul standard al zonei.

FLo1
#StarMember

@Anca4 : pentru a nu avea surprize neplăcute cu costuri ridicate sau nefuncționarea opțiunii, pentru utilizări în roaming care depășesc 2-3luni de zile opțiunea cea mai bună este un număr local. Încărcarea și utilizarea din credit este costisitoare. Cel mai convenabil pentru internet este utilizarea WIFI. Analizați și alegeți varianta cea mai convenabilă. Succes. 

DanielaH
Moderator

@Anca4, te așteptăm să revii cu mai multe informații. De cât timp este soțul tău în roaming?

Anca4
Începător

Buna dimineața! Nu are decât o luna! Mulțumesc frumos de răspunsuri! Am rezolvat luând o cartela locală ! O zi plăcută doresc tuturor! 

@Anca4: Cu plăcere. Te așteptăm în Comunitate și cu alte probleme / soluții / discuții despre tehnologie. Numai bine.