anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Apel terminat in roaming

12345
Începător
Salut!
Nu pot apela pe nimeni și nu pot primi apeluri telefonice de la nimeni chiar dacă am minute disponibile. Menționez ca am roming-ul activat deoarece nu sunt în România. Am opțiunea cu min. SEE , pot folosi internetul dar nu pot efectua sau primi apeluri.
CE SE INTAMPLA?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Depinde în ce țară ești și de când folosești roamingul. În UK nu mai e valabil roamingul SEE, trebuie sa încarci credit, nu opțiune. Dacă ești într-o țară SEE, trebuie o opțiune de minim 10 euro, dar sa nu fi folosit roamingul mai mult de 123 de zile și să nu fi depășit limita rezonabilă de convorbiri și internet.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

delfinas
#StarMember
Depinde în ce țară ești și de când folosești roamingul. În UK nu mai e valabil roamingul SEE, trebuie sa încarci credit, nu opțiune. Dacă ești într-o țară SEE, trebuie o opțiune de minim 10 euro, dar sa nu fi folosit roamingul mai mult de 123 de zile și să nu fi depășit limita rezonabilă de convorbiri și internet.

delfinas
#StarMember
Aici e un topic cu sfaturi legate de roaming: https://comunitate.orange.ro/questions/2490590-fac-serviciul-roaming-functioneaza