anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare optiune 16 euro pentru roaming Germania

Sunita
Junior
Buna ziua sunt in Germania de 1 luna jumate si mi-am activat optinea cu 16 euro si acum luna aceasta mi-am activat a 2 ora tot cu 16 euro roaming si nu le pot folosi minutele ca mi se inchid apelurile si imi vine sms ca nu am suficient credit sa reincarc. Va rog sa-mi răspundeți trebuie sa reincarc iar cu 16 euro sa bag opțiunea care este inca valabila pana in august?
Va rog sa ma lamuriti.
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Minutele și netul din opțiune nu te mai ajută. Dacă vrei să fii sunată pe acel număr trebuie să încarci cu credit din care ți se va consuma chiar dacă ești apelată și nu apelezi tu. Sau urmezi sfatul lui Vio în legătură cu apelul pe WhatsApp prin wi fi.

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

delfinas
#StarMember
Sunita, bun venit in Comunitate!!! Cred că ai depășit limita rezonabilă de consum în roaming, așa căva trebui sa încarci cu credit, din care vei consuma la prețul standard. Opțiunea de 16 euro nu te mai ajută. Eventual poți să încerci să transformi acea opțiune în credit, dacă nu ai consumat din ea.

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, da, cred și eu că ai depășit limita rezonabilă a resurselor în roaming și poți folosi doar credit, wifi sau să-ți iei un prepay local. Baftă!

Razvan
#StarMember
Pune doar credit si folosește serviciile fără extraoptiune.

Sunita
Junior
Ce as putea sa fac sa pot primi macar apeluri de acasa ca nu merge nici sa ma sune chiar daca inca am minute si internet daca incarc si ma suna vorbesc de pe credit sau de pe minutele ce le am va mulțumesc

Vio73
#StarMember
Prin wifi, pe WhatsApp, nu reușești?

delfinas
#StarMember
Minutele și netul din opțiune nu te mai ajută. Dacă vrei să fii sunată pe acel număr trebuie să încarci cu credit din care ți se va consuma chiar dacă ești apelată și nu apelezi tu. Sau urmezi sfatul lui Vio în legătură cu apelul pe WhatsApp prin wi fi.

Sunita
Junior
Aici in Germania unde sunt Wi-Fi merge doar sa vorbesc pein scris dar vocal sau video nu mulțumesc mult pentru răspuns

Vio73
#StarMember
Atunci doar cu credit sau o cartelă locală. Nu sunt alte variante, îmi pare rău!

Sunita
Junior
Oricum nu cred ca e corect sa incarci cu 16 € si sa folosiți opțiunea doar 1 săptămâna dar asta e

Vio73
#StarMember
Noi nu suntem de la Orange, ci tot clienți, ca și tine. Poți lua legătura cu ei prin Chat Djingo și poate îți dau altă soluție. Eu nu cred, dar poți încerca. Baftă!

delfinas
#StarMember
Sunita, ne pare rău, dar opțiunile de roaming sunt pentru mici vacanțe, plecări temporare , nu pentru stat mai mult timp în străinătate decât în țară.

Sunita
Junior
Doar 2 luni stau in Germania mai am pana la sfârșitul luni iulie ca la 1 august plec in tara si doar acun la 1 iulie am incarcat a 2 ora si doar o săptămână am folosit minutele dar daca dezactivez optinea activa ca este valabila pana in 9 august si imi incarc se poate sa o activez iar sau chear nam nici o sansa pana plec acasa

delfinas
#StarMember
Încarcă cu credit 5 euro, poate îți ajung pentru a primi apeluri până ajungi acasă. Nu dezactiva opțiunea, că s-ar putea sa blochezi accesul la roaming.

Sunita
Junior
Va mulțumesc pentru răspunsuri la toti