anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Review iPhone 15

Alex_ORO
Angajat Orange

Salutare tuturor,

Dupa mult timp de gandire despre ce telefon doreste sa-si achizitioneze, logodnica mea a pus ochii pe un iPhone 15. Dupa 2 luni de folosire, vin aici cu un review despre el, acesta fiind si primul ei telefon din gama Apple, folosind in trecut telefoane marca Xiaomi.

Sa incepem cu pretul, ma gandesc ca la asta se gandeste toata lumea. Telefonul a fost achizitionat “la liber” pentru ~1900 lei, nu mai tin minte exact suma de pe factura.

Ca si aspect si feeling, pot spune ca nu dezamageste. Combinatia de aluminiu si sticla aduc un feeling premium telefonului, in special cu noile colturi tesite. Am scapat in final de notch-ul care ne-a bantuit timp de ani buni, dar nu pot spune ca aduce un plus major. Singurul lucru la care il foloseste este pentru timere.

Camerele au primit un upgrade, camera principala de 48 si cea ultra wide de 12mp, similar cu ce am avut anul trecut. Camera principala produce pozele folosind 24mp by default, mai detaliate in multiple conditii de lumina. Poti folosii si cei 48mp, dar ii recomand in conditii de lumina puternica.

Verdictul meu este ca daca ai un model mai vechi de iPhone 13, merita un upgrade, daca nu, consider asteptarea lansarii urmatorului model.

Nu particip la concurs, dar m-am gandit ca este un moment bun pentru a impartasii cateva pareri cu voi. Si probabil si pentru badge... 🙂 @DanielaH 
#SmartHomeHappyHome

 

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning
3 Răspunsuri 3

Pololică
#StarMember

Cum s-a impacat cu trecerea de la Android la IPhone? De obicei, pentru cei care stau mai mult timp pe un sistem, tranzitia poate deveni love it or leave it.

La mine, trecerea de la Windows Phone la IPhone a tranzitat un Huawei timp de sase luni (interfata WP mi s-a parut mult mai apropiata de IOs). Dupa doi ani am trecut la Android (tot Huawei, dar fara GMS) si parca tranzitia nu a mai fost asa... dura. Poate ca optiunea de swipe preactivata (cu posibilitatea de a o schimba la setarea telefonului) m-a facut sa nu ma deranjeze.

Salut, nu a durat mai mult de o saptamana acomodarea, cu o ceva timp inainte sa il achizitionam, si-a pus functia de swipe pe Xiaomi, ceea ce a facut trecerea mai usoara. Ma intreaba uneori cum se face xy, dar in mare parte, s-a obisnuit. Este un sistem de operare simplu.

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

DanielaH
Moderator

Mulțumim, @Alex_ORO! Vom aloca și badge-ul la finalul concursului 😀.