anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Personalul medical din linia întâi, clienţi Orange, primesc internet gratuit timp de două luni

Vio73
#StarMember
Tot personalul medical, cât şi cel auxiliar (asistente, infirmiere, etc), clienţi Orange, care îşi desfăşoară activitatea în spitalele publice din prima linie destinate tratării pacienţilor afectaţi de noul coronavirus vor beneficia gratuit de internet nelimitat pe o perioadă de două luni. Acest beneficiu se acordă tuturor solicitărilor primite până în data de 31 mai 2020, iar procedura de aplicare poate fi găsită pe pagina dedicată campaniei.
Sursa:
https://www.economica.net/personalul-medical-din-linia-intai-clienti-orange-primesc-internet-gratuit-timp-de-doua-luni_182264.html
Mie mi se pare o măsură bună! Dar cam puțin! Vouă?
Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut tuturor! În această perioadă agitată, fiecare dintre noi poate fi un erou.

 

1. Eroii din spitale

În primul rând, le mulțumim eroilor din spitale. Pentru cadrele medicale active sau personalul auxiliar din spitalele de stat din prima linie, clienți Orange, am pregătit un bonus special. Aceștia vor primi internet nelimitat timp de 60 de zile, ca să rămână conectați cu pacienții, familia și prietenii.

Pașii pentru activarea ofertei și lista spitalelor incluse în campanie se gasesc aici.

Vă așteptăm pe cei care lucrați în spitalele de stat să accesați link-ul și să urmați pașii descriși acolo pentru a vă aloca bonusul de internet.

Inițiativa face parte din campania “Fiecare gest conteaza”, lansată zilele trecute, în care îi avem parteneri pe Fundația Orange și Crucea Roșie.

 

2. Noi, clienții Orange

Noi toți putem contribui cu donații prin SMS către unul din ONG-urile care are campanie în derulare, sau de ce nu, către toate? 🙂 Un simplu SMS devine un ajutor neprețuit pentru medicii noștri și pentru sistemul medical.

Aici găsiți lista acestora.

 

Noi am donat și vă încurajăm și pe voi să o faceți.

Aveți grijă de voi și de cei dragi! #stamacasa #pentrumaine

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

teacher_
#StarMember
Un gest foarte frumos. Felicitări celor care s-au gândit și la cadrele medicale.

FaraUnID
Campion certificat
Sistemul medical are nevoie de echipamente de protectie pentru personalul medical, personalul medical auxiliar si echipamnet de laborator pentru teste PCR. OAMENII aceia stau cate 14 - 16 ore in combinezoane de protectie si nu cred ca in momentul in care ies din tura rup internetul in doua. Multi dintre ei chiar poarta pampers in momentul in care intra in tura. Curiozitate pur personala: Internetul oferit gratuit medicilor este si el limitat la 2 Mbps, asa cum este limitat si internetul nostru, al platitorilor de abonament? Intreb pentru un prieten din afara!

Laura_cio
Senior
Felicitări pentru inițiativa! Oricât este bine primit, chiar dacă este mult sau puțin.

Cathy
Explorator entuziast
O initiativa laudabila asa cum Orange ne-a obisnuit de altfel dar e trist ca o compania privata trebuie sa rasplateasca efortul acestor oameni deosebiti asa cum sunt cadrele medicale si nu statul care nu a avut nicio reactie cand statisticiile aratau ca dupa 2007 cca 14.000 de medici au emigrat din Romania. Acum, cand suntem in aceasta situatie cand ai sta incuiat si in debara decat sa fii cadru medical, ne aducem aminte ca ar fi bine sa rasplatim oamenii astia. E ok dar e ca si cum castigi pe la 80 de ani la loto, nu te plangi dar parca era altceva pe la 30, 40,50.

teacher_
#StarMember
Pe de altă parte, eu cred că unii, din rușine nu vor solicita asta, pentru că se va crede că nu au bani... Este într-adevăr foarte buna această măsură, in aceste situații oamenii care salvează vieți trebuie sprijiniți oricum.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut tuturor! În această perioadă agitată, fiecare dintre noi poate fi un erou.

 

1. Eroii din spitale

În primul rând, le mulțumim eroilor din spitale. Pentru cadrele medicale active sau personalul auxiliar din spitalele de stat din prima linie, clienți Orange, am pregătit un bonus special. Aceștia vor primi internet nelimitat timp de 60 de zile, ca să rămână conectați cu pacienții, familia și prietenii.

Pașii pentru activarea ofertei și lista spitalelor incluse în campanie se gasesc aici.

Vă așteptăm pe cei care lucrați în spitalele de stat să accesați link-ul și să urmați pașii descriși acolo pentru a vă aloca bonusul de internet.

Inițiativa face parte din campania “Fiecare gest conteaza”, lansată zilele trecute, în care îi avem parteneri pe Fundația Orange și Crucea Roșie.

 

2. Noi, clienții Orange

Noi toți putem contribui cu donații prin SMS către unul din ONG-urile care are campanie în derulare, sau de ce nu, către toate? 🙂 Un simplu SMS devine un ajutor neprețuit pentru medicii noștri și pentru sistemul medical.

Aici găsiți lista acestora.

 

Noi am donat și vă încurajăm și pe voi să o faceți.

Aveți grijă de voi și de cei dragi! #stamacasa #pentrumaine