anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Semnal slab voce Ramnicu Valcea

Dana_6
Junior
Buna! De o luna am semnal slab de voce cu alte retele. Persoanele cu care vorbesc, in orice alta retea ar fi, spun ca ma aud slab si cu intreruperi.
Care ar fi problema? Telefonul a avut un al doilea sim in Digi si in acea retea nu am avut niciodata asemenea probleme
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Cum e cu telefonul, ai reușit să-l verifici dacă este în regulă? Dacă ai probleme peste tot, poate fi din telefon, iar dacă ai doar într-o locație, înseamnă că a scăzut puterea semnalului în locația respectivă.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Jay
Campion certificat
Buna! Telefonul a fost luat de la digi? Nu stiu daca mai este valabil acum, dar, inainte nu prea mergeau folosite in alte retele.. Am o cunostinta care n-a mai putut folosi telefonul deloc, la schimarea retelei, iar eu am avut un telefon de la digi si, de cele mai mult ori, cartela digi nu avea semnal, iar cea de Orange, ceva mai bun.. Doar cei din alte retele nu te aud? Ar trebui sa nu te auda nimeni, deci nici daca vorbesti in reteaua Orange.. nu doar cei din alte retele.. daca problema ar fi de la cartela de Orange.. Despre ce zona/localitate este vorba?

FLo1
#StarMember
@Dana_6: Daca un alt SIM din alta retea nu ti-a pus probleme, atunci e o problema de semnal in zona de unde apelezi. Ai incercat si in alte zone sau cu un alt aparat? Incearca si revino cu concluziile.

Vio73
#StarMember
Ar fi bine, dacă ai posibilitate, să testezi și cu alte telefoane semnalul în zona ta. De regulă, nu ar trebui să fie probleme! Poți să schimb Sim-ul în celălalt slot și să vezi dacă se schimbă ceva. Nu știu dacă întâmpini problema în general sau doar într-o anumită locație, pentru că dacă e peste tot, pot fi probleme de la recepția acestuia. Dacă a primit și vreun update recent, acesta poate influența oarecum anumiți parametri. Oricum, vezi mai întâi cum stă treaba cu un alt telefon și revino cu impresii!

FLo1
#StarMember
Mersi ca mi-ai confirmat sugestiile, Vio.

Dana_6
Junior
Multumesc pentru raspunsuri si sugestii! Telefonul este cumparat de la Orange. Am sa schimb slotul sa verific . Sunt in Ramnicu Valcea. Problema este si cu semnalul pt date mobile. Nu am mai vazut 3 sau 4G de cateva saptamani

Vio73
#StarMember
Verifică întâi cu alt telefon, că s-ar putea să ai probleme cu el. Nu cred că nu ai 3g/4g în Râmnicu Vâlcea! De câte ori am trecut pe acolo, era acoperire destul de bună 4g/4g+.

Vio73
#StarMember
Cum e cu telefonul, ai reușit să-l verifici dacă este în regulă? Dacă ai probleme peste tot, poate fi din telefon, iar dacă ai doar într-o locație, înseamnă că a scăzut puterea semnalului în locația respectivă.

Dana_6
Junior
Am verificat totul. Problema nu este nici cu telefonul nici cu SIM-ul ci cu semnalul in apartament (problema aparuta de curand). Multumesc pentru sfaturi!

Vio73
#StarMember
Bine că s-a elucidat misterul. Cu plăcere!