anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Semnal slab pe voce in Ilfov comuna Vidra

MadalinaBD
Începător

Buna ziua! Ne-am mutat de aproximativ o luna in comuna Vidra, Ilfov si am observat ca atat in interiorul casei cat si afara avem semnal slab spre deloc pe voce si rar se intampla si la internet. Cum am putea rezolva aceasta situatie? Suntem totusi la max 5 km de Bucuresti, ceea ce mi se pare total aiurea sa avem probleme cu semnalul.

 

Multumesc,

Madalina B.

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Buna!

Pana acum semnalul era in regula cand treceati prin zona?

Recomandarea mea ar fi sa faci o reclamatie prin pagina de contact (este in josul paginii) si sa astepti sa te contacteze. Daca nu esti singura, probabil se vor monta antene in zona (cel putin, prin Bucuresti).

PS: 5 km departare de oras nu cred ca este prea relevant. Am fost conectat la o antena la aproximativ 1.5-2km departare (in Bucuresti) si semnalul era acceptabil. Afara era ok-ish, dar la interior nu prea stiu ce sa zic (bloc nou, ecranare mai buna).

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember

Buna!

Pana acum semnalul era in regula cand treceati prin zona?

Recomandarea mea ar fi sa faci o reclamatie prin pagina de contact (este in josul paginii) si sa astepti sa te contacteze. Daca nu esti singura, probabil se vor monta antene in zona (cel putin, prin Bucuresti).

PS: 5 km departare de oras nu cred ca este prea relevant. Am fost conectat la o antena la aproximativ 1.5-2km departare (in Bucuresti) si semnalul era acceptabil. Afara era ok-ish, dar la interior nu prea stiu ce sa zic (bloc nou, ecranare mai buna).

Vio73
#StarMember

Salutare!

Faci o sesizare din secțiunea Contact in care le explici detaliat ce și cum:

https://www.orange.ro/contact/

Sper să reușești și să se rezolve problema!

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Dacă aveți wifi în casă pt. consumul zilnic, setați în telefoane TIPUL DE RETEA pe 2G. Când plecați de acasă setați pe 4G sau 5G, depinde de telefon.

LuizaS1982
Începător

Aceeasi problema o am si eu in comuna Berceni, la 2 km de centura cu Bucuresti stau, la bd. principal.  Nu am semnal in casa, iar in curte am doar intr-un perimetru de 1m patrat langa poarta. Desi am facut reclamatii si am vrut sa renunt la abonament pe motiv ca serviciile pt care platesc nu imi satisfac nevoile, nu am putut scapa de contract ( nu am avut niciun telefon luat in rate de la ei). Acum este ultima luna de contract si vreau aa ma portez la alta retea. Digi se pare ca sunt si ei cu probleme pe zona. Voi incerca la vodafone.