anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Semnal Orange foarte slab, str. Buna Ziua 41A, Cluj

DianaL
Începător

Salut,

In Cluj-Napoca, str Buna Ziua, 41A, zona Sophia Residence nu exista suficienta acoperire pt semnal (in interior) sau de ce merge atat de greu? Abia am 1-2 linii

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember

Salutare!

Puteri depune o sesizare comună mai mulți locatari de acolo, din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

În sesizare vă dați numele și prenumele, numărul de telefon și semnătura. Cu cât sunteți mai mulți, cu atât șansele de reușită cresc.

Succes!

Anca07
#StarMember

Buna Diana,

Desi nu stau in Cluj, pot spune ca la bloc, in Iasi, am aceeasi problema. Raspunsul oficial a fost: "pereti prea grosi si semnalul este intrerupt". Pe mine nu ma afecteaza foarte mult, pentru ca desi sunt doar 2 liniute, nu aud cu intreruperi.

Dar poti aplica sfatul lui Vio.

Zi cu soare!🌞

Pololică
#StarMember

Salutare!

Daca blocul/casa este nou, foarte probabil ecranarea armaturii (caramida, izolare, interferente, etc) diminuează semnalul. Acelasi lucru este si la mine (bloc din 2018, si stau la parter).

Ideal ar fi montarea unor antene mai aproape de zona respectiva, dar va fi de durata si recomandarea ar fi sa faceti cereri mai multi. Pentru 2-3 nu cred ca se monteaza antene noi, poate doar o mica reorientare.