anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] iPhone 12 + 5G = .... 404

dani91
Începător
Luat una bucata iPhone 12 Pro irelevant de unde desi lui Orange ii place sa-si acopere pielea cu acel "asiguram 5G doar pt terminalele achizitionate de la noi". Am abonament cu 5G dar 0 semnal 5G oriunde in Bucuresti asa ca ma pun pe sunat la orange. Aveam o presimtire ca inca nu e dat drumu pe teava la 5G. Ei insista cum ca e totul ok (desi cred ca am vorbit cu oamenii gresiti sau care nu aveau habar). Insist mai mult, suna doamna din call center la "bajetii de la tehnic" (ea nici macar nu gasea iphone in lista terminalelor 5G). Baietii de la tehnic, surpriza, recunosc ca conectivitatea 5G este momentan activata doar pt terminalele i12 Mini. Restu ciuciu. Pe cand? "In viitorul indepartat" mi se comunica.
Super....
Intrebarea mea, poate e "vreun baiat de la tehnic de la Orange" si pe-aici, asa anonim macar, zi-ne-ne si noua te rugam , vedem 5G anu asta pe iPhone ?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@dani91, ne bucurăm că s-a rezolvat. Totul este OK acum, da? Colegii noștri de la departamentul tehnic recomandă și un upgrade la ios 14.2. + resetarea configurărilor de rețea.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, @dani91. Bine ai venit în comunitate. Felicitări pentru noua achiziție. Am trimis colegilor de la tehnic întrebarea ta și revenim cu un răspuns.

dani91
Începător
Am schimbat simul acum si in mod bizar am 5G. O fi coincidenta sau nu, nush dar ma bucur ca in sfarsit merge 🙂 Solved !

Neaplicabil
Deci acum poți scrie că iPhone 12 + SIM nou = 5G redirect 301 🙂

DanielaH
Moderator
@dani91, ne bucurăm că s-a rezolvat. Totul este OK acum, da? Colegii noștri de la departamentul tehnic recomandă și un upgrade la ios 14.2. + resetarea configurărilor de rețea.

dani91
Începător
da, totul e ok acum. eram deja pe 14.2, dadusem deja reset la toate setarile de retea, nu ajutase. nush daca schimbarea de sim a rezolvat sau doar alinierea planetelor