anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Rețele mai putin cunoscute de furnizare a serviciilor de telefonie mobila din România

Laura_cio
Senior
Stiu ca Orange este nr.1, însă, concurenta bate la usa. Ce alte rețele de furnizare a serviciilor de telefonie mobila din România cunoasteti sau folosiți (de ce)?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Păi sunt cam așa: Vodafone, Telekom și Digi. Din câte mai știu, se băgaseră și Akta cu o rețea virtuală, pe rețeaua Telekom-ului, dar nu prea a prins mai deloc. Altele nu prea mai au de unde. Dacă se vinde Telekom (așa cum se aude), vor rămâne și mai puține, ceea ce nu-i bine pentru piață. Oricum, Orange sunt cei mai tari!

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Romeo_
Senior certificat
Foloseam Digi mobil dar am renuntat de cand am net suficient la Orange.

Tina
Cunoscător certificat
Un subiect asemanator a fost dezbătut aici: https://comunitate.orange.ro/questions/1999665-folositi-operatori-telecom

Laura_cio
Senior
Da, Tina,știu și îți multumesc! Ma interesează, in principiu, ce alte rețele mai cunoasteti. Am văzut niște cartele Prepay de la alte rețele mai puțin cunoscute și ma interesează la ce concurează cu Orange.

Pastilchen
Explorator
Pe lângă Orange, mai avem un abonament la Vodafone. Cu ceva ani în urmă, fii-miu - din spirit de frondă - a ținut morțiș să migreze de la Orange, la Vodafone. Dar acum recunoaște că s-a pripit.

Jay
Campion certificat
De auzit am auzit de Vodafone, Telekom si Digi si am văzut reclama pe strada la cartele Lycamobil, de folosit am folosit Vodafone si Digi, momentan folosesc doar Orange... Cei de la Vodafone mi s-au parut mai putin profesioniști, cei de la Digi sunt sub orice critica, plus ca la semnal am avut surprize plăcute da la Orange fata de Vodafone cand le-am folosit în paralel... Si am fost mulțumită de ultimele prelungiri ca si oferte..

FaraUnID
Campion certificat
Akta si nu stiu daca mai exista pasarile exotice precum My Avon Mobile (operator virtual pe infrastructura Orange) si Ckick! Sim (operator virtual tot pe infrastructura Orange).

Vio73
#StarMember
Păi sunt cam așa: Vodafone, Telekom și Digi. Din câte mai știu, se băgaseră și Akta cu o rețea virtuală, pe rețeaua Telekom-ului, dar nu prea a prins mai deloc. Altele nu prea mai au de unde. Dacă se vinde Telekom (așa cum se aude), vor rămâne și mai puține, ceea ce nu-i bine pentru piață. Oricum, Orange sunt cei mai tari!

Tina
Cunoscător certificat
@Laura, pai, poate ar trebui sa ne spui ce cartele ai văzut!

Laura_cio
Senior
Tina, pe lângă cele cunoscute, am văzut Lycamobil.

Vio73
#StarMember
Lycamobile este un furnizor virtual care funcționează pe rețeaua Telekom-ului. Și Akta este tot un furnizor virtual și funcționează tot pe rețeaua Telekom. Mai multe detalii despre Lycamobile poți afla de aici: https://www.lycamobile.ro/ro/

Miha_Z
#StarMember
In afara de Orange mai stiu ca retele Vodafone, Telekom, Digi si Lycamobil.