anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Propunere acoperire de localitati noi cu 4G

fabytm
Explorator
In ce localitati ati dori sa se faca upgrade la 4G?
Personal, as dori sa vad 4G pe antena din Sacosu Turcesc, Timis. Daca ar monta 4G aici ar asigura acoperire 4G continua pe traseul Timisoara-Buzias si as avea in sfarsit acoperire decenta la bunici in Cheveresu Mare (momentan nici 3G nu merge bine indoor).
32 Răspunsuri 32

Ascary
Campion certificat
Tansa jud. Iași. De acolo sunt bunicii lui Gina.Si-ar dori să-i vadă mai bine pe Skype,dar viteza e cam slăbuță.

fabytm
Explorator
As indrazni sa spun ca e cazul ca Orange sa demareze o campanie de upgrade catre 4G la nivel national (toate site-urile), asa cum au facut cu 3G acum 9-10 ani.

Vio73
#StarMember
Cred că ar trebui să se pună mai peste tot pe unde nu e. Ca și propunere directă, sugerez să se pună 4g în localitățile Suseni, Rociu și Negrași, din jud. Argeș. Problema este că pe hartă apar că sunt acoperite cu 4g, dar în realitate, doar sporadic pe câmp.

Romeo_
Senior certificat
Cred ca inca mai sunt orase unde 4G nu functioneaza asa cum trebuie,apoi la munte sau la tara

fabytm
Explorator
@Vio73 Asta e problema si la cele 2 localitati din jud. Timis pe care le-am mentionat eu.

Miha_Z
#StarMember
In zona Siriu si Arieseni.

Vio73
#StarMember
@fabytm, E cam exagerată harta de acoperire uneori. Nu poți pune o antenă și spui că acoperă și la 20 Km cu semnal excelent, chiar dacă e în banda 20! E clar că trebuie densificare pe 1800 Mhz.

Laura_cio
Senior
In tot Argeșul și nu numai.

fabytm
Explorator
@Vio73, asa e, lucrul asta e foarte vizibil in zonele de campie, aria de acoperire a unei antene cu B20 e intinsa la maxim.

Vio73
#StarMember
Se pot schimba lucrurile prin adăugarea de B 3 pe toți pilonii. Am citit undeva că s-au apucat prin unele locuri să adauge B3 (1800 Mhz) și prin rural, lucru ce mi se pare extraordinar.

Romeo_
Senior certificat
Aveti rabdare,chiar daca se misca lucrurile putin mai greu in timp se vor rezolva.

Vio73
#StarMember
Oricum sunt cei mai buni!

Miha_Z
#StarMember
Pe semnal cu siguranta sunt cei mai buni.

Vio73
#StarMember
Și la inovație, servicii, etc.