anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange are semnal 4G și în metrou?

Ascary
Campion certificat
O întrebare pentru colegii din capitală. Mă interesează dacă Orange are semnal 4G în rețeaua de metrou bucurestean ?Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
În general acoperirea 4G este buna și spre foarte bună, însă ar mai trebui crescuta capacitatea cu B7 la Piața Unirii, deoarece la ore vârf B3 nu mai face fata, a crescut traficul. În timp ce merg prin tunele, în tren pot sa vorbesc decent prin Volte, ceea ce prin 2G/3G se mai întrerupe convorbirea.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Vio73
#StarMember
În mare parte da, are.

Miha_Z
#StarMember
Eu cand am folosit metroul in Bucuresti nu era semnal 4G. Cei drept era acum cativa ani in urma. Dar am citit ca datorita dublarii traficului de date efectuat in metroul bucurestean, Orange a acoperit cu tehnologia 4G (150 Mbps), atat in statii cat si in tunele.

Vio73
#StarMember
Are în multe locuri acoperire și în tunel. Deci răspunsul este da. Sigur, nu chiar peste tot, dar se îmbunătățesc lucrurile continuu.

Anca07
#StarMember
Uneori 4G si uneori GPRS/EDGE. Nu este constant, dar se imbunatateste cu apropierea de statii.

Razvan
#StarMember
În general acoperirea 4G este buna și spre foarte bună, însă ar mai trebui crescuta capacitatea cu B7 la Piața Unirii, deoarece la ore vârf B3 nu mai face fata, a crescut traficul. În timp ce merg prin tunele, în tren pot sa vorbesc decent prin Volte, ceea ce prin 2G/3G se mai întrerupe convorbirea.

Vio73
#StarMember
Deci are cam peste tot!

Ascary
Campion certificat
Mulțumesc Razvan

Vio73
#StarMember
Întotdeauna e loc de mai bine. Acoperirea prin unde poate întâlni destule obstacole și de aceea nu poate fi uniformă.

Ascary
Campion certificat
Poate Generația a 7-a nu va mai avea proleme de penetrare a obstacolelor.

Catalinminca
Începător

Circul de 10ani pe M2.

In ultimul an ORANGE are semnal doar in statii. Intre cam 30% din zone.