anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Hartă acoperire servicii internet și voce mobilă

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Știați că Orange a creat împreună cu voi, clienții, o nouă hartă de acoperire interactivă?

Aici poți să verifici acoperirea serviciilor de internet și voce mobilă și starea rețelei din zona ta: https://www.orange.ro/acoperire/harta-acoperire-retea/.

Dacă mărești harta la nivel de stradă o să observi și niste hexagoane care semnifică zonele verificate.

 

Ai folosit această hartă până acum?

29 Răspunsuri 29

Miha_Z
#StarMember
Multumesc de informatie. Nu stiam de aceasta harta de acoperire, dar am incercat-o acum. Si desi e trecut ca poate atinge pana la 400 viteza, la mine a ajuns la putin peste 200. Cele intre 100-200 sunt vitezele din casa.

Ascary
Campion certificat
Da,eu o am mai folosit-o în speranța că voi vedea și la mine 4G+ 🙂 Acum am 4G cu viteze de până la 100 Mbs deci excelent pentru streaming sau oricare alta activitate pe internet.

Ascary
Campion certificat
De reținut că nu sunt într-un oraș ci pe o insula pustie in Deltă Dunării. Ce pot cere mai mult...

Miha_Z
#StarMember
Esti norocos Ascary, vitezele postate de mine sunt din oras si vad ca nu-i mare diferenta.

Ascary
Campion certificat
Așa este. Sa ai semnal 4G in zone îndepărtate și puțin accesibile este ceva. Asta dovedește că Orange se ocupa de toți clienții nu numai de cei din zonele ușor accesibile.

Ascary
Campion certificat
De reținut că în această zonă Digi nu are semnal deloc,Telekom puțin iar Vodafone la fel. La un test pe telefonul unui prieten pe Vodafone a scos 1,5Mbs în timp ce Orange prin 4G are un 80 Mbs constant.

Razvan
#StarMember
Super, mulțumim de info Mihaela.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Da, Stiam de aceasta harta. Am aflat de ea atunci cand am facut parte dintr-unul din comunitatile ODC cand am si facut o sesizare cu privire la acoperire semnal in satul unde se afla parintii mei. Atunci am primit si raspuns la solicitarea mea. Intre timp am uitat de aceasta harta si iti multumesc Mihaela ca ne-ai adus aminte de ea. Asa putem verifica cum e semnalul in zona in care mergem eventual in vacanta, sa nu avem surprize.

Vio73
#StarMember
Da, știam că harta e interactivă, dar n-am folosit-o încă! Mulțumim!

Ascary
Campion certificat
Varianta aceasta a hărții mi se pare și foarte precisa.

Vio73
#StarMember
Nu știu cât este de precisă, dar interactivă este.

Tina
Cunoscător certificat
Știam de aceasta harta. Am testat-o din curiozitate și nu pentru ca am avut nevoie. In călătoriile pe care le-am făcut, nu am avut probleme cu semnalul. Dar dacă stau sa m-a gândesc, cred ca din când in când, ar fi interesantă o escapada intr-un loc fără semnal.

Ascary
Campion certificat
Exclus. Orange are semnal peste tot 🙂

Vio73
#StarMember
Nu are semnal peste tot, dar are foarte bine reprezentat pe hartă toate tehnologiile ( 2g/3g/4g/4g+)., pentru fiecare loc din țară.