anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce unele stații radio (relee) au doar un sector în 4G+ ?

Costy
Explorator entuziast
Știu... sunt puțin subiectiv dar din păcate trebuie sa semnalez și această situație.
Râșnov - pe hartă, orașul este catalogat cu acoperire 4G+.
În realitate, din cele două stații radio, care sunt situate realmente la câteva sute de metri (aproximativ 300/400 metri) doar o singură sectorială are emisie 4G+.
Întrebarea mea este...
Întâmpinați și voi astfel de situații și ce se poate face pentru ca o stație radio să beneficieze de 4G+ pe toate cele patru/opt sectoriale?
Aștept părerile voastre și eventual și un răspuns oficial Orange.
Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Costy, mulțumim pentru semnalarea acestei situații! Momentan planul de instalări nu este finalziat in Râșnov; sunt în execuție lucrări de dezvoltare a rețelei pe tehnologia 4G+ care vor fi continuate în lunile următoare.

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

Vio73
Campion certificat
Cine știe cum au gândit ei când au făcut instalarea sectoarelor așa.

Jay
Campion certificat
Intr-adevar, numai Orange poate raspunde la acest gen de intrebari.. dar, numai semnaland niste probleme, se pot face demersuri in rezolvarea lor..

Vio73
Campion certificat
Mai multe sesizări și poate se rezolvă. Poate ajută și suportul Comunității un pic! Mulțumim!

Miha_Z
Campion
Sincera sa fiu nici n-am reusit sa citesc toata intrebarea. Costy m-a vrajit avatarul tau. Vrei sa ne hipnotizezi? 🙂

Costy
Explorator entuziast
No way... este prietenos, dar poate are efect în relația cu serviciul tehnic Orange.

Miha_Z
Campion
Glumeam, chiar e interesant. Unde mai pui ca e si portocaliu. 🙂

Alex_G_
Cunoscător
Foarte interesant avatarul. Pe moment am avut impresia ca se încarcă poza și nu înțelegeam de ce nu apare nimic :)), apoi m-am prins ca e o iluzie optica. :)) Interesantă alegere! Ne vei vrăji.

Vio73
Campion certificat
Costy, eu sunt convins că Orange va rezolva problema în zona ta, fiind una de maxim interes pentru turiștii aflați acolo, locuitori și nu numai.

Romeo_
Senior certificat
Costy de nu stii ceva / Ne raspunde Mihaela / Si daca e ocupata / Daniela vine-n data / Cu-n raspuns promitator / Care nu-i intamplator / De se poate rezolva / Cred ca te va ajuta.

Vio73
Campion certificat
Bravo domnule!

Miha_Z
Campion
Superb Romeo. Neaparat vreau si eu cateva versuri despre mine. :))

Vio73
Campion certificat
Poate mai fac și ei optimizări de rețea și vor pune 4g+ mai peste tot unde este trafic mai mare.

DanielaH
Moderator
Costy, mulțumim pentru semnalarea acestei situații! Momentan planul de instalări nu este finalziat in Râșnov; sunt în execuție lucrări de dezvoltare a rețelei pe tehnologia 4G+ care vor fi continuate în lunile următoare.

Costy
Explorator entuziast
@DanielaH Mulțumesc frumos pentru informațiile oferite! Vă doresc o după amiază plăcută.