anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce pot face daca nu primesc mesajele ro alert?

Bună ziua!!! As dori să știu ce pot face daca nu primesc mesajele ro alert?
Cum pot remedia treaba asta.
Multumesc
40 Răspunsuri 40

DanielaH
Moderator
@Axinte Mihaela, ce au spus cei de la Samsung?

Jay
Campion certificat
Din ce am inteles eu, Samsung i-a spus că operatorul face setările.. nu stiu operatorul ce i-a spus.. Pot să presupun.. Eu, dacă n-aș primi sms-uri, dar, aș vrea să primesc n-aș renunța asa usor.. Si, dacă nu s-ar putea sub nicio formă, deși ma indoiesc, aș cauta să instalez o aplicație gen DSU..

Cei de la Samsung m-au direcționat spre un operator al telefoniei mobile spunând că acesta mă poate ajuta cu setările necesare. Cei de la Orange mă pun să vorbesc la Samsung ( desi le-am zis că vorbisem) pentru software. Si uita asa jucam ping pong

Ascary
Campion certificat
Mai exact,ce ti-au zis cei de la Orange?

Vio73
#StarMember
Eu rămân la ideea că e vorba de soft. Adică trebuie să ai soft de România! Adică trebuie să ai CSC Rom sau ORO!

Ascary
Campion certificat
CSC-ul merge pus cu root insa pierde garantia.Sigur,mai trebuie sa stie si sa rooteze telefonul. Acum doar pentru o alerta nu stiu daca merită.

Vio73
#StarMember
Nu, trebuie pus CSC. Dar la un service! Am avut S8 și mi-am pus singur soft pe el, dar nu recomand ca acest lucru să fie făcut de acasă, decât pentru cei pasionați!

Ascary
Campion certificat
Merge sa-ti pui singur CSC fara root?!

Vio73
#StarMember
Normal că merge!

Ascary
Campion certificat
Am ramas in urma...atunci poate pui pașii cum sa faca lucrul acesta si colega nostra ca sa nu mai astepte dupa Orange sau Samsung.

Razvan
#StarMember
La Samsung este cel mai simplu sa pui soft pe telefon, cu Odin. La Huawei trebuie root si alți pași, mult mai complicat.