anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce localități fără semnal cunoașteți la Orange?

Razvan
#StarMember
De câte ori merg, prin stațiuni de munte prin Retezat, în localitatea Raușor (HD) , trebuie sa am mereu back-up la mine, deoarece Orange nu are semnal. Voi ce localități mai cunoașteți fără semnal de la ORO? În acest fel ajutam ORO sa acopere și acele zone.
46 Răspunsuri 46

Vio73
#StarMember
Nu sunt prea multe, dar totuși acestea există. De exemplu, localitatea Călmățuiu de Jos, jud. TR.

Jay
Campion certificat
Cred ca sunt foarte putine.. probabil zonele de munte.. singurul loc, de care-mi amintesc sa fi ramas fara semnal a fost cand am fost la Baile Herculane, dar, n-as sti sa spun nume de localitati...

Vio73
#StarMember
Nu neapărat. Cea dată exemplu de mine este la câmpie.

Vio73
#StarMember
Da, Rezervația Națională Domogled este fără acoperire ( pe DN-ul dintre Baia de Aramă și Băile Herculane).

Ascary
Campion certificat
Nu cunosc. Am avut semnal peste tot,chiar daca nu era la cea mai bună calitate,dar exista.

Vio73
#StarMember
Sunt, am găsit și chiar cu semnal doar parțial.

fabytm
Explorator
Nu este o localitate, ci o zona de tranzit (pentru tren). Este vorba despre Lunca Ilvei - Dealu Floreni (la limita dintre judetele Bistrita-Nasaud si Suceava). Stiu ca este vorba despre o zona mai dificila din punct de vedere al acoperirii, dar traseul este parcurs destul de incet de tren si cele ~20-30 minute fara semnal de la orice operator trec foarte greu.

Vio73
#StarMember
Să sperăm că rămân din ce în ce mai puține astfel de localități.

fabytm
Explorator
Si ca sa dau exemplu si de localitate, Nadrag, TM. Localitate cu o populatie de ~2800 oameni fara semnal.

Vio73
#StarMember
Destul de neplăcut!

Ciucuras
Cunoscător certificat
O localitate fără semnal deloc și turistica nu cunosc. La părinți semnalul este slab, exista zone prin casa ori curte unde te afli în afara serviciului. Trebuie sa fi atent unde pui telefonul dacă vrei sa primești telefoane. De internet nu mai zic, toată lumea are o liniuta în zona cu semnal.

Laura_cio
Senior
Str. Valea Romanestilor, Câmpulung Muscel, Jud. Arges

Vio73
#StarMember
Eu am găsit 4g/4g+ prin Câmpulung. La Voina au ei repeater, și e ok înăuntru, că afară e lipsă.

Miha_Z
#StarMember
Eu am ramas fara semnal la Gura Siriului pe Intorsura Buzaului. Si de obicei zonele montane sunt cele cu semnal slab sau fara semnal.