anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cerere implementare fibra optica Onesti, Bacau, Satul Catolic

Neaplicabil
Buna ziua, in localitatea Onesti, județul Bacău, in Satul catolic nu exista fibra optica de la Orange, dar in mijlocul orașului exista fibra optica, si ce este si mai deranjant este ca fibra optica se oprește la intrare in sat.
Cum se poate face ca sa se intervina cu fibra optica si in sat ? Multumesc !
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Stefan_34: Nu cred că are Orange (sau alții) un model anume. Dar folosești formularea ”standard”: Subsemnatul (-ții) domiciliat(-ți) în localitatea.... adresa.....număr de telefon..... vă solicităm demararea / informarea privind stadiul (posibilitatea) cablării cu fibră optică a imobilelor de la adresa sus-amintită. Dacă e vorba de mai mulți potențiali doritori.... atașezi un tabel cu Nume/Prenume; adresă; număr de telefon; eventuale servicii existente la Orange (voce sau net 4G). Te semnezi ca ”purtător de stindard” și data întocmirii și o trimiți scanată celor de la Orange ca mesaj (email) din pagina https://www.orange.ro/contact/ E un început... și vei primi răspuns și număr de înregistrare.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

FLo1
#StarMember
Ștefan, dacă te repeți pe un topic nou nu se schimbă abordarea Orange. Poți continua pe topicul unde ai mai scris: https://comunitate.orange.ro/questions/2574383-dureaza-intocmeasca-proiect-fibra-optica/answers/6712181 Până atunci, ia pulsul zonei și vino la Orange cu argumente care să-l determine să investească în zonă: clienți posibili sau actuali.... doritori de fibră, infrastructură, acorduri proprietari etc. Orange așteaptă și apreciază voluntariatul.

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă sunt prin apropiere cu fibra optică și sunt doritori, cu siguranță vor ajunge la un moment dat și la tine! Important este să le semnalezi că îți dorești acest lucru ori de câte ori poți și prin ce mijloace ai la îndemână, chiar dacă te repeți! Eu am trecut prin etape asemănătoare cu ani în urmă legat de telefonia mobilă și am reușit până la urmă, chiar dacă am insistat destul de mult timp! Succes!

Neaplicabil
Eu aștept după Orange fibra optică de ani de zile și când credeam că s-a rezolvat iată că au trecut 9 luni și magistrala de fibră optică stă îngropată la 200 metru de mine. Au preferat să facă o subtraversare de drum județean pentru a duce fibra optică în cartierul geamăn de peste drum și după au agățat cablul pe stâlpi dar să sape 200 metri și să aducă fibra optică nici că nu le trece prin cap. Nici pe americani nu i-am așteptat cum am așteptat după fibra optică Orange... acum o să pun un indicator la ieșirea de pe DJ cu textul: Lăsați orice speranță, cei ce intrați aici...

Neaplicabil
@FLo_1 Exista vreun model de acord doritori, viitori abonati orange prin fibra ??

FLo1
#StarMember
@Stefan_34: Nu cred că are Orange (sau alții) un model anume. Dar folosești formularea ”standard”: Subsemnatul (-ții) domiciliat(-ți) în localitatea.... adresa.....număr de telefon..... vă solicităm demararea / informarea privind stadiul (posibilitatea) cablării cu fibră optică a imobilelor de la adresa sus-amintită. Dacă e vorba de mai mulți potențiali doritori.... atașezi un tabel cu Nume/Prenume; adresă; număr de telefon; eventuale servicii existente la Orange (voce sau net 4G). Te semnezi ca ”purtător de stindard” și data întocmirii și o trimiți scanată celor de la Orange ca mesaj (email) din pagina https://www.orange.ro/contact/ E un început... și vei primi răspuns și număr de înregistrare.

Neaplicabil
@FLo_1 Iti multumesc mult pentru ajutor !!

FLo1
#StarMember
@Stefan: Cu drag.... Sper să fie util, iar Orange să trateze problema măcar în cazul răspunsului la solicitare, cu maximă seriozitate și celeritate. Dar deși totul e o loterie, cel puțin ”biletul” de participare e gratuit. Mai poți adăuga (în cazul tău cel puțin) o adresă de email, o detaliere a serviciilor necesare via fibră. Sper să NU primești răspuns de forma ”Tratăm problema ta cu prioritate. Revenim cu actualizări ale situației tale în cel mai scurt timp posibil”.

Salut, Stefan_34! Pentru ca am primit aceasta intrebare, ne-am interesat in legatura cu extinderea fibrei optice in Satul Catolic. Am aflat de la colegii nostri ca nu avem, in momentul de fata, planuri de dezvoltare a infrastructurii prin cablu in zona ta, din pacate ☹.