anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

cand ajunge fibra in Hemeius Bacau?

gabriel_mnk
Junior entuziast
Cand ajunge fibra in Hemeius, Judetul Bacau?
2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă este trasă fibra prin apropiere ( satele vecine) și nu au tras și la tine, trebuie obținute în prealabil ceva aprobări, inclusiv de la Primărie și abia apoi se apucă. Dacă nu e trasă nici prin apropiere, durează mai mult. Oricum, din câte am văzut, s-au pus zdravăn pe treabă și sper să acopere cât mai multe localități. Din păcate, într-o situație relativ similară mă aflu și eu, unde au tras fibra până în comuna vecină cu a mea ( Slobozia Argeș, iar eu stau în Ștefan cel Mare) și de acolo n-au mai înaintat. După mai multe întrebări puse către Orange, mi s-a spus că nu se va face și la mine, lucru ce m-a dezamăgit complet. Cu toate astea, am discutat și cu alte persoane, atât eu cât și alțîi interesați și ne-au spus că vor veni după aviz la Primărie, dar mai durează ceva timp. Sper să nu fie doar povești! Părerea mea este că trebuie întrebați mai des și de către mai mulțe persoane interesate și trebuie să se facă și la tine! Foarte bine că ai întrebat și aici! Succes!

DanielaH
Moderator
@gabriel_mnk, ai mai pus aceeași întrebare cu 5 luni în urmă aici https://comunitate.orange.ro/questions/2582904-ajunge-fibra-hemeius-bacau. Te rugăm să ții cont de recomandările date acolo de Orange Assistant și să revii, dacă este cazul, cu comentarii pe topicul inițial. Pe acesta îl vom închide pentru a nu dubla întrebările în Comunitate. Mulțumim.