anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Acoperire fibra optica comuna Lunca, judetul Botosani

Narcis17
Junior
Salut! As dori sa stiu daca in comuna Lunca, judetul Botosani, se are in vedere extinderea retelei de fibra optica.
1 Soluţie acceptată‚

Narcis17
Junior

Se pare că nu ați întrebat bine pe domnii tehnicieni, comunicându-mi faptul că pe anul 2022 nu se are în vedere îmbunătățirea infrastructurii... Tocmai zilele acestea s-a început cablarea localității Lunca, județul Botoșani cu fibră optică. Spun aceasta, deoarece fibra are etichete cu logoul Orange. Dacă știam din timp, nu mă mai abonam la Digi, dar se pare că totuși Orange a venit în cele din urmă și în comuna noastră cu fibra, după multe așteptări.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

DanielaH
Moderator
@Narcis17, mulțumim pentru întrebare! Vom întreba colegii să vedem dacă avem vreo informație despre extinderea rețelei această zonă.

Narcis17
Junior
Deci, informatii noi?

DanielaH
Moderator
Am întrebat colegii. Momentan nu avem informații, dar revin imediar ce primesc un răspuns. Mulțumesc.

DanielaH
Moderator
Salut, Narcis17! Pentru a răspunde la întrebarea ta, colegii noștri au nevoie de mai multe informații. Pentru că unele dintre detalii sunt confidențiale și nu pot fi făcute publice în Comunitate, ți-am trimis un mesaj privat pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate și așteptăm răspunsul tău prin reply la acel e-mail. Mulțumim.

Narcis17
Junior
Deci informații noi după 3 luni? Se are în vedere acest aspect?

DanielaH
Moderator
Salut din nou, Narcis17! Ți-am retransmis in mesaj privat e-mailul din 18 nov. 2022.

DanielaH
Moderator
Mulțumim pentru detaliile pe care ni le-ai transmis în mesaj privat. Le-am redirecționat către colegii noștri care ne-au spus că, din păcate, nu vom ajunge cu rețeaua în această zonă în 2022. Îmi pare rău că n-am putut să revin cu vești mai bune :(.

Narcis17
Junior
Ceva schimbari de planuri poate? avand in vedere ca acum s-a finalizat tranzactia Orange cu Telekom.

Narcis17
Junior
@DanielaH Sunt ceva schimbari de planuri pt comuna Lunca din judetul Botosani? Poate puteti face o intrebare la domnii tehnicieni/

DanielaH
Moderator
Din păcate, nu avem noutăți și confirmăm răspunsul oferit mai sus.

Narcis17
Junior

Se pare că nu ați întrebat bine pe domnii tehnicieni, comunicându-mi faptul că pe anul 2022 nu se are în vedere îmbunătățirea infrastructurii... Tocmai zilele acestea s-a început cablarea localității Lunca, județul Botoșani cu fibră optică. Spun aceasta, deoarece fibra are etichete cu logoul Orange. Dacă știam din timp, nu mă mai abonam la Digi, dar se pare că totuși Orange a venit în cele din urmă și în comuna noastră cu fibra, după multe așteptări.

Pololică
#StarMember

E un neajuns care poate a fost "sincronizat" cu achizitia Telekom Comunications si au extins, practic, fibra lor. Daca ai pe cineva care s-a abonat si are serviciile fixe, poti intreba daca se prin canalele National Geographic si Discovery. Stiu ca prin Telekom (Orange Comunications) nu se receptioneaza, ci doar prin fibra directa a Orange.