anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefonul ramane constant la 3G

Andrei101
Junior
As vrea sa stiu de ce telefonul ramane la 3G desi am reactivat optiune prepay cu internet !!4G!!. In momentul acesta internetul e degeaba. Am aceasta problema de cateva zile si as vrea sa stiu cum o rezolv.
6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember
@Andrei101: Bun veni în Comunitate. Presupunând ai activat o opțiune de minim 5euro, poți verifica dacă telefonul tău suportă 4G. De asemenea, dacă e dual SIM, asigură-te că serviciile 4G sunt suportate în slotul unde ai SIM-ul de Orange. La unele aparate, SIM2 nu e compatibil cu servicii 4G. Pe de altă parte, sigur te afli într-o zonă cu semnal 4G? Câteva detalii în acest sens ar fi relevante de analizat: model telefon, locație în care te afli, vechime SIM.

Andrei101
Junior
1. De cativa ani buni tot activez optiunea de minim 6 euro. 2. Modelul este iPhone X 2017 4G+. 3. Sunt in MIJLOCUL BUCURESTIULUI unde aveam constant 4G fara probleme.

mihai_13
Maestru
ar fi bine sa testezi simul si pe alt telefon cu 4G - parerea mea este ca telefonul tau ar fi problema .

Viocat
Senior certificat
Mergi in settings, sim cards&mobile networks,selecteaza sim orange, preferred network type alege prefer lte

Andrei101
Junior
Am daor aceste optiuni. 4G selectat si VoLTE la fel. Tot 3G ini arata.

Viocat
Senior certificat
@Andrei101 Ar trebui ajuns intr-un orangeShop sa inlocuiesti sim-ul. Este corect setat 4g pe iphone-ul tau. P.s Daca peste tot ai doar 3G. Altfel daca in alte zone ale Bucurestiului ai 4g, poate fi un echipament al orange defect in zona in care intampini dificultatea.