anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Viteza de 7 mb/s in centrul Iasului

Stefan1313
Junior

Am optiune prepay de 5 euro iar in centrul orasului Iasi am 7 mb downloan si 1 upload.

 

10 Răspunsuri 10

delfinas
#StarMember

Stefan, bun venit in Comunitate!!!

Ai dat un restart la telefon?

Am testat pe 3 telefoane diferite . Am testat si la 5 dimineata. Aceeasi viteza jalnica.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Posibil ca în anumite momente să fie rețeaua congestionată. Dacă vezi că nu funcționează nici după un restart, intră pe chat Djingo și cere resetarea contului pentru numărul respectiv de telefon și sper să meargă mai bune. Sau suni la 300 și formezi 5-2-0. 

Baftă multă!

Pe acelasi telefon cu aceeasi optiuune in 2021 aveam peste 100 mb/s download.

Am testat si la 5 dimineata.

Razvan
#StarMember

Salutare! Sună la 300 si cere o resetare a contului tău de date mobile, din când în când. Ai este nevoie și apoi ar trebui să se rezolve. Dacă problema persistă, posibil să fie o congestie/defecțiune în zonă. 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Cum ar zice cineva, "serviciile functioneaza in parametri". Parametrii fiind "cel putin 1Mb/s download".

As vrea sa fie o gluma. Din pacate...asta e standardul de calitate pe care il impune ANCOM.

Cel mai probabil, problema e locala. Fie s-a marit numarul de utilizatori pe aceleasi antene (in urma preluarii serviciilor de la Telekom Fix), fie...sunt probleme temporare cu antenele din zona.

Tind sa cred ca ar fi prima varianta, motiv pentru care sugestia mea ar fi sa faci o sesizare folosind mijloacele de contact de aici. Pentru apel la 300, ca sa intri in contact cu un operator, poti folosi scurtatura 5-2-0.

Cu toate astea, trebuie sa te anunt ca problemele de genul asta au sanse minime de rezolvare. Deci...nu-ti fa sperante, ca sa nu ai de ce sa fii dezamagit.

 

Client Orange

E posibil sa fie viteza asa mica doar la optiunea de 5 euro .

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

E extrem de putin probabil. 🙂 Dar daca ai testat cu alte optiuni si ai avut alte rezultate, in aceeasi zona, pe aceleasi telefoane...sunt deschis sa-mi schimb parerea. 🙂

Client Orange

Cu siguranță nu are treabă.